F1 2018 ve 2019 "Voice Control disabled" uyarısı

İşletim sistemi
Windows 10

Disturbed34

Centipat
Daha fazla  
F1 18 VE19 sahibiyim, geçen yaz her iki oyunda da multiplayer girdiğimde herkesle sorunsuzca iletişim kurabiliyordum. Geçen gün F1 2018'i tekrardan indireyim dedim ve multiplayer Ranked'a girdim... Milletin sesi geliyor ben de onlarla konuşuyorum falan ama meğerse sesim gitmiyormuş, insanların bana tepki vermemesinden sonra bunu fark ettim ve zaten oyuna ilk girdiğimde sol altta voice Control disabled yazıyor. Dedim neyse F1 19 indireyim orada hallederim.

Oyunu açtığım gibi "laksss "diye sol altta voice Control disabled yazıyordu... Online kısma girdim ve bu sefer ne sesim gidiyor ne de başkalarının konuştuklarını duyabiliyorum. Yani kısacası F18'de insanları duyabiliyorum ama konuşamıyorum, F1 19'da ise ne konuşabiliyorum ne duyabiliyorum :(

İnternette olan bütün forumlara, Türkçe-İngilizce hepsine, baktım, her şeyi uyguladım ama çare olmadı. Zaten garip olan şey şu, ben Online lobide mikrofonuma konuştuğum zaman profilimin yanında ses ışığı yanıyor, yani oyun da mikrofonumu görüyor. Her şey normal ama oyun sesimi iletmiyor. Çünkü voice Control disabled... Neden disabled çözemedim gitti.

Genelde avrupa ama geceleri diğer serverlarada göz atıyorum fakat oyuncu sayısı az olduğu için server farketmeden aynı lobiye yönlendiriyor insanları.
Eğer yüksek pingli (uzaktaki) bir sunucuya bağlanırsanız sesinizin insanların dikkatini dağıtmaması için otomatik olarak sesli iletişimi deaktif ediyor. Önce Avrupa sonra uzaktaki bir sunucuda denerseniz bu yüzden olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Eğer yüksek pingli (uzaktaki) bir sunucuya bağlanırsanız sesinizin insanların dikkatini dağıtmaması için otomatik olarak sesli iletişimi deaktif ediyor. Önce Avrupa sonra uzaktaki bir sunucuda denerseniz bu yüzden olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Aynı şehirde bulunduğum bir arkadaşımla beraber girdiğimde ben onu duyabildim fakat o beni duyamadı ve yabancı insanlar da ekranda benim mikrofon işaretimi görüp seni duyamıyoruz diye söylediler bana...

Bir de şöyle bir şey var formula 1 benim mikrofonuma erişemiyor bunu sağlayamıyorum ama garip olan şey lobideyken sesimi algıladığı an mikrofon ışığım yanıyor, yani oyun benim mikrofonumı görüyor ama reddediyor sanırım

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    199 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı