F1'de sezonun en iyileri kimlerdi size göre?

Makaleler
12
Daha fazla  
En iyi pilotlar: Leclerc, Verstappen, Hamilton, Sainz, Perez, Norris ve Bottas diyorum.

Bottas en iyi sezonunu geçirdi her ne kadar çok istikrarsız olsa da sezonu 2. sırada bitirdi. Gasly'de Toro Rosso'ya döndükten sonra iyi işler çıkarttı, Kyvat'ta sezonun ilk yarısı iyiydi. Riccardo ve Raikkonen de araç performansına göre iyi iş çıkardı.

En kötü pilotlar: Stroll, Kubica, Giovanazzi, Grosjean ve sezonun ilk yarısı için Vettel'i de işin içine katabiliriz. İkinci yarı düzeldi ama. Hulkenberg bana göre bu sene beklentilerin altında kaldı, en kötü pilotlara girmese de benim açımdan bunu söylemekte fayda var.

En iyi takımlar: Mercedes, Toro Rosso, Mclaren.

En kötü takımlar: Ferrari, Alfa Romeo, Williams, Haas.

Renault da bu sene beklentilerin altında kaldı, aynı şekilde Ferrari de.

En heyecanlı yarışlar: Almanya, Avusturya ve Brezilya.

En sıkıcı yarışlar: Avustralya, Monaco, Fransa, İspanya.

En iyi ataklar: Leclerc'in Gasly'i Silverstone'da geçişi ve Sainz'in Brezilya'da Perez'i geçişi.

En sürpriz sonuçlar: Gasyl ve Sainz'in Brezilya'da hayatlarının ilk podyumuna çıkması. Kyvat'ın Almanya'da podyuma çıkması da başka bir sürpriz idi. Ferrari'nin Singapur'da kazanması da sürpriz idi.

En iyi çaylak: Lando Norris.

En sevindiğim galibiyetler: Leclerc'in Monza ve SPA galibiyetleri.

En iyi motor: Ferrari

En dayanıklı takım: Mercedes

En iyi şasi: Mercedes, Redbull, Mclaren.

En dikkat çeken kaza: Vettel-Leclerc çarpışması Brezilya yarışı.

En iyi pit stop ekibi: Redbull.

En kötü pit stop ekibi: Ferrari.

En iyi takım patronu: Toto Wolf(Mercedes), Zak Brown(Mclaren), Franz Tost(Toro Rosso)

En kötü takım patronu: Claire Williams(Williams)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene en çok beğendiğim pilot Lando Norris'di. İleriki yıllarda beklentim yüksek.
Verstappen-Vettel kazası manyaktı. Daha büyük hasarı Verstappen'in aracı yemiş gibi gözükse de çok sağlam çıktı kazadan. Red Bull un araçları dayanıklı. Hamilton'dan bıktım. Bayern Münih gibi oldu hep winner. Leclerc'in abartıldığını düşünüyorum. Son olarak keyifli bir sezondu. Hamilton, Schumacher'i geçecek gibi gözüküyor. Bence 100 yapar Win Streak ini.

Yanlış anlamayın ama Leclerc'in Ferrari aracıyla sürücüler sıralamasında Verstappen'in arkasında kalması onun beklentilerin altında bir sezon geçirdiğini göstermez mi? Nereye baksam Leclerc öyle böyle ama Ferrari aracıyla Verstappen'in arkasında bitirmiş ben buna bakarım. En iyi sürücülere Sainz, Hamilton, Verstappen, Albon ve Toro Rosso'daki performansıyla Gasly'i alırdım.

Leclerc'in abartıldığını düşünüyorum.
Leclerc iyi bir pilot, abartilmiyor.

Yanlış anlamayın ama Leclerc'in Ferrari aracıyla sürücüler sıralamasında Verstappen'in arkasında kalması onun beklentilerin altında bir sezon geçirdiğini göstermez mi? Nereye baksam Leclerc öyle böyle ama Ferrari aracıyla Verstappen'in arkasında bitirmiş ben buna bakarım.
Ferrari araci sezonun ilk yarısi için berbatti, ikinci yarida işler düzeldi özellikle siralama turlarında. Mercedes ve Redbull'un daha iyi bir şasi var, virajlarda Ferrari kötü. Yarış temposu olarak ise berbat durumdalar. Leclerc bu sene talihsizliklerde yasadi ona rağmen Verstappen'e ufak bir farkla üçüncü sirayi kaybetti. Brezilya'da kendisine Vettel çarptı, Bahreyn'de galibiyete giderken motor sorunu yaşadı. Monaco'da da Ferrari'nin strateji hatasi yüzünden siralamalarda erken elendi. Avustralya'da Vettel'den daha hızlıydı geçmesine izin vermediler, ayni olay Çin'de de yaşandi.

Bu seneki Ferrari araci düzlüklerde çok hızlıydı ama virajlarda kötüydü. Singapur güncellemesinden sonra virajlara düzelmişti eskiye nazaran Abu Dhabi yarışında işler yine tersine döndü. Yarış temposu o kadar kötü ki Ferrari'nin Mercedes ve Redbull'a ayak uyduramiyor.

Son düzenleme:
Formula 1 artık ilgimi çekmiyor olsa da göz ucuyla arada baktığım kadarıyla diyebilirim ki Kubica artık Nascar'lık kıvama gelmiş. Onun yerine çaylak birini yarıştırsalar hiç değilse önümüzdeki yıl için alıştırma olurdu.

@Onur Altuğ Sever Kubica'nin o elle araba sürmesi bile mucize. Elini öyle olmasaydi Kubica çok daha iyi bir iş yapardi. Kaza geçirmeden önce, ralliye gitmeden önce BMW'de yarışırken F1'in en iyi 5 pilotundan biriydi.

Bu sene Mercedes her ne kadar 2018 ve 2017 yilina göre daha güçlü kapatsa da eskiye nazaran bu sene güzel ve çekişmeli yarışlar izledik. 2021 kurallariyla umarim artik araçtan çok pilotlari konuşacağımiz yillar olur.

Formula 1 artık ilgimi çekmiyor olsa da göz ucuyla arada baktığım kadarıyla diyebilirim ki Kubica artık Nascar'lık kıvama gelmiş. Onun yerine çaylak birini yarıştırsalar hiç değilse önümüzdeki yıl için alıştırma olurdu.

Zaten Williams Kubica yerine 2020'de Nicholas Latifi ile yarışacağını duyurdu. Hülkenberg ve Kubica 2020'de Formula 1'de yarışmayacaklar. 2 sürücü yerine genç sürücüler geldi Ocon ve Latifi.

Öncelikle belirteyim sıkı bir tifosi fanıyım ancak sezonun bitiminde benim de birkaç yorumum olacak.

Mercedes : Şampiyondan başlamak gerekirse Mercedes' te teknik arıza yok pilotlar kaza yapmadığı sürece yolda kalmadı adamlar kesinlikle takdire şayan bir iş. Bu konuda gerçekten iyiler. Hamilton ise bu sezon ilk yarıda özellikle kendini aştı, adam gerçekten iyi pilot ve yanında tam Hamilton ve Mercedes takımına uygun bir ikinci pilotu var Bottos. Serhan Acar' ın deyimi ile Hamilton' ı geçemeyecek kadar yavaş ama diğer takımları geçebilecek kadar hızlı bir pilot. Soğukkanlı ve disiplinli. Tam Mercedes' e göre. Şampiyonluğu kesinlikle hak ettiler. Tebrikler.

Ferrari : Ne yaptınız siz, lütfen öncelikle şu pit ekibinizi komple değiştirin. Genelde pit ekipleri takım üyelerinden oluşur (kamyon süren)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı