Fabrika ayarlarına dönünce virüs gider mi?

Makaleler
2
Tabletimde virüs belirtisi yok ama yine de girdiğim bir sitede virüs olabileceğini düşündüğüm için fabrika ayarlarına dönmek istiyorum fabrika ayarlarına dönünce virüsler gider değil mi sonra mail hesabımı gireceğim çalınma gibi bir durum olsun istemiyorum.

Tabletimde virüs belirtisi yok ama yine de girdiğim bir sitede virüs olabileceğini düşündüğüm için fabrika ayarlarına dönmek istiyorum fabrika ayarlarına dönünce virüsler gider değil mi sonra mail hesabımı gireceğim çalınma gibi bir durum olsun istemiyorum.
Hard reset atmanızı tavsiye ederim. Kaspersky yükleyip tam tarama yaptırın bence verileriniz gitmesin.

Virüs şüphesi var ise direkt sıfırlamak yerine virüs taraması yapmayı deneyin. Onun haricinde "sıfırlama" işleminin virüsü sileceğini düşünüyorum.

Hard reset atmanızı tavsiye ederim. Kaspersky yükleyip tam tarama yaptırın bence verileriniz gitmesin.

Kaspersky Free tam tarama yapmıştım virüs yok demişti fakat yine de içimi rahatlatmak istiyorum sanırım fabrika ayarlarına döndüreceğim çok bir verim yok zaten sosyal medyada gezinmek ödev yapmak için kullanıyordum.

Kaspersky Free tam tarama yapmıştım virüs yok demişti fakat yine de içimi rahatlatmak istiyorum sanırım fabrika ayarlarına döndüreceğim çok bir verim yok zaten sosyal medyada gezinmek ödev yapmak için kullanıyordum.
Kaspersky burada çok öneriliyor hocam en iyisi diyenleri de gördüm. İçiniz rahat olsun şöyle düşünebilirsiniz mesela her bilgisayarına yada telefonuna vs. virüs bulaşan format atsaydı ohooo. Ha ama illa atmak istiyorum derseniz hard reset atın.

Son düzenleme:

Caspersky, Avast, Malwarebytes gibi antivirüs uygulamaları ile tarama yapın. Eğer bir virüs belirtisi yoksa içiniz rahat olabilir virüs olma ihtimali neredeyse imkansız. Ama yine psikolojik olarak içiniz rahat etmiyorsa cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz lakin cihazda bulunan birçok kişisel veriniz silineceği için çok zaman kaybedersiniz. Ayrıca şunu da belirtmemde fayda var. Caspersky, Avast, Malwarebytes gibi antivirüs programlarının tespit edemediği bir virüs eğer tabletinizde varsa o cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz bile fayda etmeyebilir.

Anti-Virüs programları mobil de ne kadar iş yaptığını bilmiyorum ancak en garantisi
Tableti fabrika ayarlarına döndürmek.

Geri
Yukarı