Face ID neden bozulur?

burakcakar

Kilopat
Yer
Adana,Turkey
Daha fazla  
Meslek
Ziraat Mühendisi
2. piyasada face ID bozuk iPhone X'ler biraz ucuz gibi geldi ( bütçeme göre uygun). Evet face ID bozuk telefon almayınız diyeceğinizi biliyorum ama merak ediyorum. Neden bozulur ve telefona ileriki zamanlarda başka yerlerinde bozukluklar yani sıkıntılar çıkartır mı? ( Benim için ne parmak izi ne de yüz tanıması çalışması zorunlu değil ). Ve son olarak diyelim ki sağlam bir telefonda face ID bozuldu. Telefon günlük kullanıma devam ediyor mu yoksa ekran veya anakart değişmesi lazım mı telefonun çalışması için? ( Face ID çalışması için değil telefonun kullanım için bahsediyorum).

Face ID sensörleri cihaza özel üretiliyor. Sadece Apple tarafından onarılabiliyor. Bu yüzden bu tip cihazlar ucuz oluyor.

2. piyasada face ID bozuk iPhone X'ler biraz ucuz gibi geldi ( bütçeme göre uygun). Evet face ID bozuk telefon almayınız diyeceğinizi biliyorum ama merak ediyorum. Neden bozulur ve telefona ileriki zamanlarda başka yerlerinde bozukluklar yani sıkıntılar çıkartır mı? ( Benim için ne parmak izi ne de yüz tanıması çalışması zorunlu değil ). Ve son olarak diyelim ki sağlam bir telefonda face ID bozuldu. Telefon günlük kullanıma devam ediyor mu yoksa ekran veya anakart değişmesi lazım mı telefonun çalışması için? ( Face ID çalışması için değil telefonun kullanım için bahsediyorum).
Face ID ile parmak izi okuyucusu, iPhone cihazlarda ekranla özdeşiktir. Bozulduğu zaman ekranın da değişmesi gerekir. Baktığınız zaman bir iPhone ekran parası da ucuz değil. Parmak izi bozuk olan telefonunu kullanıcı yaptırmamışsa garantisi de kalmamıştır. Ucuz olması doğal.

Bende de vardı üstünden tır geçmişti kasa hariç her şeyi değişti piyasanın 1.500 TL altına verdim günde 10 kişi arıyordu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı