Facebook fotoğraf kalitesi;

YasinGündüz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Facebook'a fotoğraf yükleyince kalitesi baya düşüyor (sizde biliyorsunuzdur zaten).
Bu neden kaynaklanıyor? Var mıdır bir çaresi.

Albüm olarak yüklerken bir yerde üstün kalitede yükle gibi bir seçenek vardı. Ben yüksek çözünürlük ve kalite istediğim fotoğraflarda yapıyorum.

(qapaq).

Admin yapmasam olmazdı.

AboDYRy.png

Kardeş burda amacım seni aşağılamak vb. değil. Kendi çapımda eğleniyorum. @Silinen üye

O işe yaramıyorsa başka bir şey bilmiyorum. Aşaıdaki linkteki fotoğraflara bakarsan gayet kaliteli (en azından benim için) yüklendiğini görürsün. Bazı fotoğraflar kötü çekildiği için bulanık vb. çıktı. Albüm sadece 20 dakikalığına (22/05/2014 18.20 tarihine kadar) herkese açıktır. Daha sonra gizlilik ayarı değiştirilecektir. Foroğraflar Nikon S6200 (olması lazım) cihazı ile çekilmiştir. Fotoğrafların çözünürlüğü Facebook tarafından düşürülmüş ama bence hala iyi bir değerdeler. Orijinal çözünürlük 4608x3456, Fcebook'taki çözünürlük 2048x1536

Bence güzel bir fotoğraf: Bekir Öztürk - Adsız Albüm | Facebook

Albüm: https://www.facebook.com/bkrztrk/media_set?set=a.801408766552763.1073741835.100000509404809&type=3

Facebook'a ve diğer sosyal medyalar ne formatta eklerseniz ekleyin kalite bozulacaktır. Bunun olmasını istemiyorsanız fotoğrafınızın çektiği kalitede sosyal medyalarda görülmesini istiyorsanız. Pixel olarak yapacağınız en ideal program.Photoshop'dur. ve kullanmasını biliyorsanız yazdıklarımı uygulayın. Fotoğrafı photoshop'da açıp Sol üst Menü'den Dosya - Dışa Aktar - Farklı Dışa Aktar işlemi yaptıkdan sonra (PNG) Formatında kayıt ediniz. İstediğiniz sosyal medyalara fotoğrafı aktarabilirsiniz. Ve %99 aynı kalite farkıyla görebilirsiniz. Bunada 32
Bit Kayıpsız Medya Formatı diyoruz.
(Sitenin verdiği yöntemi deneseniz dahi. Fotoğrafçı için kötü kalitedir :)
İyi, günler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı