Facebook hesabına yabancı ülkelerden girilmeye çalışılıyor

Yedinci Mühür

Decapat
Bundan yaklaşık 1.5 yıl önce bilgisayar topladım. Fiyat fazla tuttuğu için işletim sistemini bilgisayarcıda 50 TL'ye yaptırdım. Yani Windows 10 orijinal değil. Neyse meseleye döneyim 7 8 ay önce arada sırada girdiğim Facebook hesabıma giriş yaptım öyle takılıyordum. Güvenlik giriş kısmına bakayım dedim. Bir de ne göreyim yabancı ülkelerden birçok kez giriş yapılmış. Nasıl olduğunu anlayamadım şifre falan değiştim. Sonra 1 ay geçti oyun hesabıma girdim. Başka birisi girmiş açıklama kısmına küfür yazmış. Dedim hem face hem bu tesadüf olamaz kesin keylogger yedim. Twitter'e baktım ona da giriş yapılmış. İşin ilginç tarafı ben evhamlıyımdır. Günde 2 -3 kez virüs taraması yaparım. Hem Defender hem 360TS hem de Malwarebytes. Garip bir durum çıkmazdı. Hatta bazen wordu açıp if you Watch me ı know falan diye yazardım Türkse diye Türkçe'sini yazardım eğlencesine meğer gerçektende durum böyleymiş. Nasıl olduğuna anlam veremiyorum sizce nasıl olmuştur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yapın. 20 liraya lisans var gidip onlardan satın alın. Telefon üzerinden her şeyin şifresini değiştirin ve bütün açık oturumları kapat gibi seçenek varsa ona tıklayın log-out yaptırın bütün açık sistemlerden.

Hocam bence temiz bir kurulum yapıp, internet üzerinden OEM key alarak Windows 10'u lisanslı kullanabilirsiniz. Hem aklınızda soru işareti kalmaz.

Bundan yaklaşık 1.5 yıl önce bilgisayar topladım. Fiyat fazla tuttuğu için işletim sistemini bilgisayarcıda 50 TL'ye yaptırdım. Yani Windows 10 orijinal değil. Neyse meseleye döneyim 7 8 ay önce arada sırada girdiğim Facebook hesabıma giriş yaptım öyle takılıyordum. Güvenlik giriş kısmına bakayım dedim. Bir de ne göreyim yabancı ülkelerden birçok kez giriş yapılmış. Nasıl olduğunu anlayamadım şifre falan değiştim. Sonra 1 ay geçti oyun hesabıma girdim. Başka birisi girmiş açıklama kısmına küfür yazmış. Dedim hem face hem bu tesadüf olamaz kesin keylogger yedim. Twitter'e baktım ona da giriş yapılmış. İşin ilginç tarafı ben evhamlıyımdır. Günde 2 -3 kez virüs taraması yaparım. Hem Defender hem 360TS hem de Malwarebytes. Garip bir durum çıkmazdı. Hatta bazen wordu açıp if you Watch me ı know falan diye yazardım Türkse diye Türkçe'sini yazardım eğlencesine meğer gerçektende durum böyleymiş. Nasıl olduğuna anlam veremiyorum sizce nasıl olmuştur?
Benim de Facebook hesabıma garip bir yerlerden girilmiş ancak benim bilgisayarda da virüs yok. Dahası benimki yurt içi.

Malwarebytes bir antivirüs değildir adı üstünde anti-malware ve bedava olan versiyonu gerçek zamanlı koruma sağlamaz.

360 Total Security ve Defender zaten çok önermiyoruz.

İyi bir güvenlik yazılımı ile sistemi taratın. Tüm e-posta ve sosyal medya şifrelerinizi değiştirin.

Kim olduğunu bilmiyorum ancak farklı bir yerden giriş yapıldığında uyarı alma kutum tikliydi ve şuan da kontrol ettim tiki kaldırılmış. 3 farklı yerden girilmiş sizce ne yapmalıyım?
Ayrıca benim Google hesaplarıma da girmiş bu her kim ise.
Yöneticilerden ricam forum hesabıma nerelerden girilmiş bana özel mesaj yoluyla iletmeniz mümkün mü?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Ben Windows lisanlı ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Facebook'da izin verilen uygulamaları kontrol edip bilgin dışında veya yanlışlıkla eklenmiş olan uygulamaları kaldırmalısın. Bir ihtimal izin verdiğin uygulamalar giriş yapıyor görünmekte. Bunu herhangi bir siteye girerken yanlışlıkla onaylama ile açmış olabilirsin.
Kısaca Facebook güvenlik ayarlarını, bağlı uygulamaları ve oyunları gözden geçir, extra güvenlik de istersen iki aşamalı doğrulamayı etkinleştir. Bu sayede her farklı yerden girerken telefona gelecek kod ile girmeni sağlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç VPN açtığınız aklınıza geldi mi? 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı