Facebook Hesabınıza Instagram'dan erişildi maili nedir?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Biraz önce Facebook'un güncellemesini kaldırmıştım Play Store'dan.
Ardından Uygulamayı açtım. Hemen akabinde mail ile bildirim geldi, "kısa bir süre önce hesabınıza Instagram hesabınızdan erişildi" şeklinde.
Bu nedir acaba? Şüpheli bir durum var mıdır?
Girdiğim anda geldi, beni anladı herhâlde. Şüpheye düştüm.

Hem Facebook, hem de Instagram'dan hareketleri kontrol ettim. Şüpheli veya bilmediğim bir durum yok. Bugün girildiği belirtiliyor, tamda girdiğim saat yani 11:49'da.

Facebook ve Instagram DM kutusu birleştirme özelliği vardı. Acaba onla ilgili mi?

Hocam giriş hareketlerini kontrol ettim.
Kullandığım cihazlar dışında yabancı bir cihaza rastlamadım. Ayrıca bu mailin bana geliş saati olan 11:49'da ben telefonum üzerinden giriş yapmış gözüküyorum. Yani benim girişimi yabancı olarak algıladı sanırım.
Sizin düşünceniz nedir? Ama mailde eğer siz iseniz maili dikkate almayın yazıyor.

Hocam giriş hareketlerini kontrol ettim.
Kullandığım cihazlar dışında yabancı bir cihaza rastlamadım. Ayrıca bu mailin bana geliş saati olan 11:49'da ben telefonum üzerinden giriş yapmış gözüküyorum. Yani benim girişimi yabancı olarak algıladı sanırım.
Sizin düşünceniz nedir? Ama mailde eğer siz iseniz maili dikkate almayın yazıyor.
Bendede olur aynı cihazdan giriş yaparım ama farklı konum gösterir fakat aynı vakitte girmiş olurum. Sorun yok gibi ama ne olur ne olmaz şifreyi değiştirin. İki faktörlü koruma açık değilse açın.

Bende de olur aynı cihazdan giriş yaparım ama farklı konum gösterir fakat aynı vakitte girmiş olurum. Sorun yok gibi ama ne olur ne olmaz şifreyi değiştirin. İki faktörlü koruma açık değilse açın.

Tamam, Facebook ve Instagram üzerinden SMS ile doğrulama kodu güvenliğini açtım.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı