Facebook, Verisi Sızan 533 Milyon Kullanıcısına Bildirimde Bulunmayacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Facebook Verisi

Facebook, verisi sızan kullanıcılarına etkilenip etkilenmedikleri konusunda bildirimde bulunmayı planlamıyor. Geçtiğimiz hafta bir güvenlik araştırmacı tarafından Facebook platformundaki 533 milyon kullanıcının verisinin sızdırıldığını sizlerle paylaşmıştık. Bu veriler arasında Facebook kimliği, telefon numarası, tam isimleri, doğum tarihleri, biyografileri ve e-posta adresleri bulunuyordu. Hatta Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in verileri de bunlara dahildi. Facebook, olay her ne kadar […]

Devamı: Facebook, Verisi Sızan 533 Milyon Kullanıcısına Bildirimde Bulunmayacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Facebook'un davranışına pek şaşırmadım.
İnternette ücretsiz şekilde ülkere ayrılmış şekilde yayınlandığı için biraz arayıp bulunup insanlar kendileri olup olmadığını kontrol edebilir aslında.

haveibeenpwned.com sitesi mail adresine göre kontrol ediyor ve sızdırılan verilerdeki herkesin mail adresi yok. Neden olmadığını, olanların neden olduğunu bilmiyorum. Ama herkesin telefon numarası ve facebook URL'si var.
Hatta test etmek için listede olan bir tanıdığımın mail adresini girdim ve kendisi neredeyse hiç internet kullanmayan biri olduğu için direkt hiçbir şey bulunamadı dedi.Ama sızdırılan Facebook verilerinde telefon numarası var o kişinin. O yüzden oraya güvenmenizi tavsiye etmem.

Ben fark etmemişim, mail ya da telefon girin diyormuş. +905... formatında girince sızdırıldığını söylüyor.

Zaten sızdırılsa da yapabileceğiniz pek bir şey yok. Facebook URL'nizi değiştirebilirsiniz bir de telefonunuzu.

Son düzenleme:
Facebook Verisi

Facebook, verisi sızan kullanıcılarına etkilenip etkilenmedikleri konusunda bildirimde bulunmayı planlamıyor. Geçtiğimiz hafta bir güvenlik araştırmacı tarafından Facebook platformundaki 533 milyon kullanıcının verisinin sızdırıldığını sizlerle paylaşmıştık. Bu veriler arasında Facebook kimliği, telefon numarası, tam isimleri, doğum tarihleri, biyografileri ve e-posta adresleri bulunuyordu. Hatta Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in verileri de bunlara dahildi. Facebook, olay her ne kadar […]

Devamı: Facebook, Verisi Sızan 533 Milyon Kullanıcısına Bildirimde Bulunmayacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
haveibeenpwned.com sitesinden annemin ve babamın numaralarını sorguladım. İkisi de sızmış. Peki ne yapmayı planlıyorlar nasıl telafi edecekler bunu!

Geri
Yukarı