Libya'daki asker dolandırıcı

333657

Hectopat
Makaleler
9
Bu tip ne ya'rabbim? Tövbe estağfurullah. Arkadaşa mesaj gönderen kişi :) :
120301700_108507871015837_9031454243389325636_o.jpg

Size hiç yakıştıramadım hanımefendi (!)
Dolandırıcı aramızdan biri arkadaşlar. Linki buraya atmamla hesap linkini değiştirmesi bir oldu!
1- Cevap yazdı ve Facebook hesabındaki yüz ile örtüşmüyor. Zaten hemen Facebook hesabını kapatmış.
2- Profesyonel çalışıyorlar. İnternette aynı fotoğrafın bir kopyasını bulamadım, muhtemelen birisinin Facebook hesabını çalışp fotoğrafını kullanıyorlar ve o hesabı da silmişler. Ayrıca fotoğraftaki kadın ile sahte e-posta isimleri uyuşuyor.
3- Ne dediğini anlamadım. Para mı istiyor, yoksa parasını saklamam için kredi kartı numaramı mı istiyor?
4- Sizce ne cevap yazmalıyım?
1.PNG
2.PNG
main.PNG
Türkçe.PNG
english.PNG

Ancak Facebook ismini ve fotoğrafını aynı yapmayı unutmuşlar :)
Cevabınızı bekliyorum.
Böyle bir yanıt verdim. Bakalım n'olacak?
yanıt.PNG

Yakında bir IP adresini, tarayıcısını, işletim sistemi, konumu gibi verilerini yakalamak için tuzak bir link göndereceğim. Tabii oltaya takılırsa.
-----------------------------
Bu arada konu buraya taşındığı için kafa karıştırıcı olabilir. Olayı anlatıyorum.
Herşey bu arkadaşın: @turkish kowboy
arkadaş.PNG

Facebook'ta bir dolandırıcıdan mesaj alıp buraya konu açmasıyla başladı.
başlık.PNG
konu.PNG

Bende bunun trollemek için bir fırsat olduğunu düşünüp bunu dile getirdim. Ve sevilince trollemeye başladım.
mesajım.PNG

Ve konuşmaların resmini @Steve Rogers ve @turkish kowboy isteyince moderatörlerden taşınmasını rica ettim ve konu burada uzun uzun anlatılacak. Ve ne cevap vereceğimi sizlere soracağım.
istek.PNG

Ona bir mesaj gönderdim:
1 gönderi.PNG

Daha sonra üstteki cevabı gönderdi ve ben üstteki karşılığı verdim. Gelişmeler oldukça direk buraya fotoğraf göndereceğim. Ayrıca yakında bir IP adresini, tarayıcısını, işletim sistemi, konumu gibi verilerini yakalamak için tuzak bir link göndereceğim. Tabii oltaya takılırsa.

Son düzenleme:
Bu şey değil mi ya, zamanında ararlardı yabancı numaradan, şey derlerdi;

"Canim ben seni çok seviyor, sen de eğer istiyor beni, o zaman sen bana yollayacak 500 euro, ben gelecek İstanbul."

İşte bunun yeni sürümü.

Dolandırıcı DURMUYOR...
Adamda da ne umut varmış be...

english.PNG
turkce.PNG
Sahte bir kimlik belgesi oluşturup pastebin'e yapıştırdım.
Daha sonra IP, ülke, tarayıcı, işletim sistemi gibi bilgileri toplayan bir linke yapıştırdım bu pastebini.
ÖRNEK;
örnek.PNG

Dolandırıcıya cevap olarak bunu yazdım :)
cevab.PNG

Gireceği linkte ise hem bunları görecek, hem de bilgileri yakalanacak:
pastebin.PNG

@Steve Rogers @turkish kowboy

Dolandırıcı DURMUYOR...
Adamda da ne umut varmış be...

english.PNG
turkce.PNG
Sahte bir kimlik belgesi oluşturup pastebin'e yapıştırdım.
Daha sonra IP, ülke, tarayıcı, işletim sistemi gibi bilgileri toplayan bir linke yapıştırdım bu pastebini.
ÖRNEK;
örnek.PNG

Dolandırıcıya cevap olarak bunu yazdım :)
cevab.PNG

Gireceği linkte ise hem bunları görecek, hem de bilgileri yakalanacak:
pastebin.PNG

@Steve Rogers @turkish kowboy

Tuzağa yakalandı aptal. Tüm bilgileri elimde. Kesin bir daha cevap vermeyip kaçacak.
Dolandırıcı bir Afrika ülkesi olan Togo nun Lome kentinden. Mozilla Firefox kullanıyor. İşletim sistemi Windows 7 64-bit. Internet sağlayıcısı GVA-Canalbox.
Ona cevap olarak bunu yazacağım: ''You are using Windows 7 64-bit. Your web browser is Mozilla Firefox. Your ISP is GVA-Canalbox.Are you sure that you are not a Africian scammer from Lome,Togo?''
Bunu ona göndereceğim ve artık açıklama yapmak zorunda kalacak, Afrikalı dolandırıcı :)
yanıt.PNG

Son düzenleme:
Hocam, bilgilerini nasıl öğreniyorsunuz. Bu bir suç değil mi?
Grabify diye bir site var. Linklere tıklandığında kendi sunucusundan filtreleyerek asıl linke gönderiyor.
Konumu vb. bilgileri de açığa çıkıyor.
Eğer VPN ya da proxy kullanıyorsa onu da gösteriyor. Yani bu adam VPN kullanıyor konumu sahte de diyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı