Facebook'ta yorum yazarken takılıyor

Son Anka

Kilopat
Daha fazla  
Çok tuhaf ki zerre anlayamıyorum. Bütün PC değerlerim normal, fazla kullanım vs. yok ama yorum yazarken donuyor, yazmaya devam edersem donma 1-2 saniye sonra geçince yazdığımı da eklemiş oluyor ama bu donmayı bana yaşatıyor. sSebebini zerre anlayamıyorum. Ne olabilir? Bu arada Opera kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var Edge kullanıyorum ve sistemim oldukça sağlam. Sanırım Facebook kaynaklı.

Yapma ya, olabilir o zaman, Chrome'da vs denemedim gerçi: Acaba çerezler, saklı tuttuğumuz şifreler vs sebepli olabilir mi ki?

Farklı tarayıcı denediniz mi hocam? Ek olarak tarayıcı ayarlarından donanım hızlandırmayı kapatmayı deneyebilirsiniz.

Kapadım ama çözülmedi ne yazık ki. Onunla alakası olduğunu pek sanmıyorum.

@VGAMonitorluAdam Donanım hızlandırmayı kapatarak hızın artacağını düşünmek çok mantıklı bir fikir :D Donanım hızlandırmayı kapattığın anda 15-20 FPS'e düşüyor zaten :p Bazı AMD Karta sahip kişiler yeşil ekran geliyordu videolarda onun için yapmışlardı ama o sorun da çözüldü bir süredir.

Son düzenleyen: Moderatör:
@VGAMonitorluAdam Donanım hızlandırmayı kapatarak hızın artacağını düşünmek çok mantıklı bir fikir :D Donanım hızlandırmayı kapattığın anda 15-20 FPS'e düşüyor zaten :p Bazı AMD Karta sahip kişiler yeşil ekran geliyordu videolarda, onun için yapmışlardı. Ama o sorun da çözüldü bir süredir.
@Khajz Aksine, tarayıcının daha seri çalıştığını düşünüyorum.

Bu özelliğin çıkış sebebinin de anlattığınız olay ile ilgili hiçbir alakası yok. :)

Özelliğin çıkış sebebi bu demedim, Onun için yapmışlardı derken onun için kullanmışlardı demeye çalışıyorum. Nedeni VDS gibi sanal makinelerde daha iyi çalışmasını sağlamak. Siz öyle düşünebilirsiniz ama birkaç test yaparsanız çok daha yavaş olduğunu görürsünüz zaten. Videolar 60 FPS'te oynatılamıyor. Ryzen G ya da İçerisinde Video Encodingi olan bir işlemci kullanıyorsanız o ayrı ama onun dışında yavaşlatır.

Konu biraz hortlayacak ama aynı sorunu uzun süredir bende yaşıyordum ve hiç çözüm aramayı düşünmemiştim. Bugün merak edip araştırdım ve çözümü buldum, internette türkçe olarak kimse çözüm sunmamış.

Sorunun nedeni: Adblock kullanmanızdan dolayı. Adblock sayfada olan her türlü değişimi takip eder yani tarama gerçekleştirir, bu takip etkin olan sekmede işlem geciklemerine neden olur. Bu yüzden yazı yazarken donmalar gerçekleşir.

Çözüm: Sorun yaşadığınız web sitesine özel olarak Adblock eklentilerini devre dışı bırakın.

Herkese iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı