Facebook'u sadece yaşlılar kullanır düşüncesi

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Ne düşünüyorsunuz?

Ben kullanıyorum ve böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu düşünceyi açıkçası pek desteklemiyorum. Zaten bunu diyen kişilerin çoğu Instagram kullanıp kendini modern insan sanan kişiler.

"Facebook'u sadece yaşlılar kullanır" diyen ile bunu diyen kişi hakkında "Instagram kullanıp kendini modern insan sanan kişiler" olduğuna dair düşünceleri olan insanın, birbirinden çok da farklı olmadığını düşünüyorum. Sonuçta ikisi de eksik gözlemleri ile oluşan genellemeleri için, genelin onayına ihtiyaç duyuyor.

Sadece yaşlılar kullanır söylemi yanlış ancak belirli yaşın üstündeki kişilerin aktif olarak kullandığı, gençlerin tabiri caizse "Okuduk, okuttuk, unuttuk." diyebileceği komik gönderileri yeni keşfetmeleri, paylaşım yapmaya veya çevresindekilere ne yapıyor/ne paylaşmış diye bakmaya daha meyilli oldukları aşikâr. Bir de köy/kasaba grupları var, oralarda çok aktifler. Başlıktaki sadece ifadesi yerine genellikle ifadesi kullanılırsa daha doğru olur.

Facebook ilk yaygınlaşan sosyal platform olduğu için yaşlı nüfusü daha fazla. Genç kişiler genellikle yeni çıkan platformlara yani Twitter ya da Instagram geçiş yapıyorlar. O yüzden yaşlı nüfus daha fazla olduğu çıkarımını yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı