Facebook'un Kimlik Istemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimliğin istenmesi hesabın doğrulanması için. Kimliği vermeseniz bile hakkınızda sizin bildiğinizden daha fazlasını biliyorlar, neyden korktuğunuzu anlamıyorum o yüzden.
Yazacaklarimi arkadas yazmış.
TC kimlik nosu seri no kütük hane no kütüğe kayıtlı olduğum yeri vs. de öğrenmeyi versin bir zahmet.
Seri nosunu falan bilmiyorlar yani.

Muhtemelen kimlik numaranı da bilmiyorlar ama Facebook o bilgilerle bir şey yapacak değil. İstiyor işte. O haberlerde gördüğün üzerime şirket açtılar falan işleri zeka yoksunu kişilerin başına geliyor. Facebook'a kimliğini vermenin bir sakıncası yok.

Ben zararı en aza indiren yöntemi anlattım yukarıda ve aştım güvenliği.
Güvenliği aşmak yerine, size izin verip izleme listesinde daha sık takip edip, daha fazla bilgi toplamadıklarını nereden biliyorsunuz? Sonuçta kodların tamamı kapalı kaynak. Ne oluyor bitiyor arkada sadece onlar biliyor.
Güvenliği bu şekilde aşılabileceği orada çalışan binlerce mühendisten birinin aklına gelmiştir merak etmeyin. Bilerek konulan açıklar daima izlenir, aklınızda bulunsun.
Yapılan şeyin bir anlamı yok o yüzden, verseniz de o bilgileri biliyor, vermeseniz de.

Güvenliği aşmak yerine, size izin verip izleme listesinde daha sık takip edip, daha fazla bilgi toplamadıklarını nereden biliyorsunuz? Sonuçta kodların tamamı kapalı kaynak. Ne oluyor bitiyor arkada sadece onlar biliyor.
Güvenliği bu şekilde aşılabileceği orada çalışan binlerce mühendisten birinin aklına gelmiştir merak etmeyin. Bilerek konulan açıklar daima izlenir, aklınızda bulunsun.
Yapılan şeyin bir anlamı yok o yüzden, verseniz de o bilgileri biliyor, vermeseniz de.

Dikkat ederseniz bende minimuma indirmeden bahsettim hiçbir zaman risk kalmaz ortadan, o zaman hiç mobil cihaz kullanmaması lazım kullanıyorsanız özellikle sosyal medya kullanıyorsanız riski size aittir.

Dikkat ederseniz bende minimuma indirmeden bahsettim hiçbir zaman risk kalmaz ortadan, o zaman hiç mobil cihaz kullanmaması lazım kullanıyorsanız özellikle sosyal medya kullanıyorsanız riski size aittir.
Ortadan geri kaybolabilmek mümkün mü ?
Minimuma indirmiyorsunuz ayrıca değişen hiçbir şey olmuyor. Telefon olarak ya Android ya iOS kullanıyorsunuz. Bilgisayar Windows, macOS ya da GNU/Linux tabanlı kullanıyorsunuz. Android, iOS, macOS, Windows üzerinde verilerin yine alındığını biliyoruz. Ancak çok kullanılan GNU/Linux sistemlerin bazı yerleri kapalı koddan oluşmakta, ki onlar da veri topluyor hakkınızda. (bkn. Ubuntu)
Haklısınız, kesinlikle donanım bazında kod gizlenemeyecek kadar minimal, çok işlevli bir işletim sistemi olmayan bir telefon/bilgisayar kullanmalıyız.
Toz pembeden gerçeklere dönmeniz dileğiyle...

Ortadan geri kaybolabilmek mümkün mü?
Minimuma indirmiyorsunuz ayrıca değişen hiçbir şey olmuyor. Telefon olarak ya Android'ya iOS kullanıyorsunuz. Bilgisayar Windows, macOSya da GNU/Linux tabanlı kullanıyorsunuz. Android, iOS, macOS, Windows üzerinde verilerin yine alındığını biliyoruz. Ancak çok kullanılan GNU/Linux sistemlerin bazı yerleri kapalı koddan oluşmakta, ki onlar da veri topluyor hakkınızda. (Bkn. Ubuntu)
Haklısınız, kesinlikle donanım bazında kod gizlenemeyecek kadar minimal, çok işlevli bir işletim sistemi olmayan bir telefon/bilgisayar kullanmalıyız.
Toz pembeden gerçeklere dönmeniz dileğiyle...

Biliyorsan sıkıntı yok uygula o zaman ukalalık yapacağına.

Benim eski hesabım kimlik istediği için kapanmıştı. O zaman küçük olduğum için güvenemeyip gittim yeni hesap açtım.
Kimlik verilmeden açılmıyor diye biliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı