FACEIT leveli neye göre veriliyor?

Nemai

Hectopat
Daha fazla  
FACEIT'e ilk kez giriş yaptığımda 3 level başladım ancak herkes mi 3 level başlıyor yoksa benim normal CS:GO rankıma göre mi ayarlıyor? FACEIT'e yeni başlamış 3 level bir Global gelebilir mi mesela karşıma?

Maç kazandıkça veya kaybettikçe elo puanın etkileniyor ve o elo, seviyeni belirliyor. Başlarken herkes 3 seviye başlar ve yükselme veya alçalma oldukça hızlı olur, maç başına 50 elo puanı kazanabilir veya kaybedebilirsin. Sonradan 20'li seviyelere düşer. Takımınız var mı? Yoksa başlarda kasılmak zor olacaktır.

Faceit'e 1000 ELO ile başlarsınız. Yani 3 levele denk geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam ilk 20 maç hemen hemen 2 katı ELO kazanırsınız. Sonradan standart ELO kazanmaya başlarsınız. Faceit Enhancer eklentisini kurarsanız maçlarda yukarıda kaç ELO alıcağınızı gösterir. Ancak ilk maçlarda fazladan ELO kazanacağın için senin için geçerli olmaz.

Global konusuna gelirsek, evet gelebilir. Global rankına yeni ulaşmış insanlar genelde 4,5 ve 6 seviye civarlarında takılıyor. Ancak Faceit'te karşı takımda genel anlamda zorlu olur. Kendinizi hızlı geliştirirsiniz.

Herkes 3 level başlıyor. Maç başına verilen elo da 25-50 arası değişiyor, aynı şekilde kaybettiklerin için de bu sayı aralığı geçerli. Bu arada her levelde global adamlarla karşılaşıp oynama şansın var ama 2-3 leveller genelde nova ve dmg aralığında oyuncular içeriyor, ayrıca sağlam bir takımın yoksa tek başına çok çile çekersin :D 30 maçım var 4 levele kadar çıkabildim şu an da 2 levelim maalesef.

Geri
Yukarı