FACEIT Türk düşmanlığı

Daha fazla  
Ne zaman FACEIT girsem Türk olduğum için bütün değerlerime sövülüyor durduk yere, hakaret yiyorum. Bazısı takımda Türk varken oynamam diye triplere giriyor. Sırf karşılık verdim diye sözlü taciz uyarısı aldım. Bu kadar Türk düşmanlığı olan bir platformda oyun oynamadım hiç. Bu adiliktir. Daha ağır konuşmak isterdim ama forum kuralları...

Ne zaman FACEIT girsem Türk olduğum için bütün değerlerime sövülüyor durduk yere, hakaret yiyorum. Bazısı takımda Türk varken oynamam diye triplere giriyor. Sırf karşılık verdim diye sözlü taciz uyarısı aldım. Bu kadar Türk düşmanlığı olan bir platformda oyun oynamadım hiç. Bu adiliktir. Daha ağır konuşmak isterdim ama forum kuralları...
Özellikle Almanlar yapıyor bunu. Türk takım arkadaşı bulmaya çalışın hocam.

Aslına bakarsanız bu biraz da karşılıklı oluyor. Maalesef bizim millet internet aleminde gittikleri yeri terörize etmeye bayılıyorlar. Bir çok ünlü bizim bölgeyi doğrudan engelleme yoluna gidiyor. Taciz ve hakaret çok fazla çıkıyor bizden. Bu sebepten ötürüdür ki de bu sonuçlarla uğraşıyoruz. Karşılıklı bir hata söz konusu.

Allah allah neden oyunlarda türkce yama yok hep torrent indirmekten (!) Bariz bi türk düşmanlığı var insanlarda ülkelerde oyun şirektlerinde mesela gecen bende bir olaya şahit oldum ghost recon wildlands oynuyordum karakter yaratma ekranında cantama yama yapıcaktım diğer bütün ülkelerin bayrağı olmasına rağmen sadece türkiye yoktu bariz bi türk düşmanlığı var dünyada.

Çoğu oyunda ırkçılık var, fakat son zamanlarda Türklere karşı yapılan ırkçılık bir hayli artmış durumda. Bunun siyasi, dini, kültürel sebepleri olabilir. Mesela geçen Battlefield 4 oynarken, birisi hile açtığı için onu Türk zannedip küfür etmeye başladılar. Onlara uzun bir süre hilenin ülke ve ırk ile bir ilişkisi olmadığını anlatmaya çalışmış olsam da aynı kafada devam ettiler. Gerçekten üzücü bir durum...

Ama bunun yanında nasıl ki Counter Strike oynarken Rus oyunculara karşı bir önyargı varsa, muhtemelen bizim üzerimizde de o türden bir algı oluşmuş durumda.

Türk oyuncular çok fazla toxic, o yüzden onlarda da böyle bir ön yargı oluşmuş. Ben demiyorum ki bütün Türk oyuncuları toxic, adamlar artık bizim toxiclik yapmamızdan korkuyor, böyle davranıyor demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı