Fahiş fiyatları şikayet edelim

Ben anlamıyorum herkes ekonomik olarak kötüyüz PC lüks bir şey alamıyoruz falan diyip duruyor ama Ps5 ve ekran kartları stoklara girdiği gibi tükeniyor. Kim alıyor bunca malı ? Hadi Ps yi anladım, kafeler stok yapıyor kiralayacaklar falan da ekran kartları nasıl böyle hızlı tükeniyor ?

Ben anlamıyorum herkes ekonomik olarak kötüyüz PC lüks bir şey alamıyoruz falan diyip duruyor ama Ps5 ve ekran kartları stoklara girdiği gibi tükeniyor. Kim alıyor bunca malı ? Hadi Ps yi anladım, kafeler stok yapıyor kiralayacaklar falan da ekran kartları nasıl böyle hızlı tükeniyor ?
Karaborsacılar.

Ben anlamıyorum herkes ekonomik olarak kötüyüz PC lüks bir şey alamıyoruz falan deyip duruyor ama PS5 ve ekran kartları stoklara girdiği gibi tükeniyor. Kim alıyor bunca Mali? Hadi PS'yi anladım, kafeler stok yapıyor kiralayacaklar falan da ekran kartları nasıl böyle hızlı tükeniyor?

İnternet kafeler mining yapmaya başladı çoğu ve RTX 30 serisi kartlar miningde çok başarılı.

Bugün 3060 çıktı ve resmi sitede yazan fiyatın 2-3 katı fazlasıyla çıktı, açıkçası bu duruma sessiz kalmak beni rahatsız ediyor. Cimer'e veya NVIDIA'ya şikayet edecek var mı?
Vergisini aldığı sürece devlet o işlere bakmaz. İşine gelir hatta. Yoksa daha neler neler var fiyatının çok üstünde satılan. Devir serbest piyasa devri. Kontrol mekanizması yokken herkes cep doldurma peşinde. Yüksek fiyat daha yüksek vergi demek. 5'e aldın 10'a satacaksın diye bir kural yol ticari düzenlemede. Burda şikayet etmekten ziyade fiyatlar yüksek iken boykot yapabiliriz ki şu an kimse almıyor, bu da bir boykottur. Ayrıca fiyatların düzeleceğini falan hiç sanmıyorum. 3060'ı 4000 liradan satması demek 3090 veya 6900xt gibi kartların elde kalması demek. Satıcılar kendilerini her şekilde kâra geçirecek hamleler yaptığından elimiz kolumuz bağlı. En azından kripto para artık manasız derecede az gelir getirmeye başlamadan bu durumlar düzelmeyecek. Bugün ethereum gelir getirmemeye başlasa alternatif onlarca kripto para var. Onlara geçilir.

Ben anlamıyorum herkes ekonomik olarak kötüyüz PC lüks bir şey alamıyoruz falan deyip duruyor ama PS5 ve ekran kartları stoklara girdiği gibi tükeniyor. Kim alıyor bunca Mali? Hadi PS'yi anladım, kafeler stok yapıyor kiralayacaklar falan da ekran kartları nasıl böyle hızlı tükeniyor?

Kripto para madencileri sayesinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı