Fahrettin koca, belirti göstermeyen ama testi pozitif çıkan vakaların günlük açıklanan tabloda yer almadığını söyledi

Hasta nasıl değil? Bu adam hastalığı taşıyıp, başkasını bunun gibi kaldıramayıp yataklara düşürüyor veya öldürüyor.
Bakan açıklamasında "Bu kişiler gerekli şekilde izole edildiklerinde ortalama 1 hafta sonra zaten testleri negatif çıkıyor" diye söylemiş. Yani tedavi yapmadan bu kişilerin sadece taşıyıcı olduğunu belirtmeye çalışıyorum. Bu sayının açıklanmaması doğru mu derseniz, evet bence de yanlış umarım en yakın zamanda bunu ayrıca açıklarlar.
Hocam tek sorun o kişinin belirti gösterip göstermemesi değil virüsü taşıması. Virüsü taşıdıktan sonra belirti gösterse de göstermese de o kişi COVID-19 enfektesidir.
Hocam zaten ben bunu reddetmiyorum :). Neden hasta sayısı olarak açıklamadıklarını anlatmaya çalışıyorum.

Bu olay yanlış bilmiyorsam bir tek bizim memlekette, Türkiye'de oluyor. Belirti göstermeyen pozitif hasta rakamlarını günlük tabloya dahil etmemek. Bakan bu konu ile ilgili olarak, her bulaşıcı hastalığı Covid addetmeyelim diyor fakat asemptomatik Covid Pozitif, Covid Negatif anlamına gelmez. Dolayısı ile senin bunları da günlük tabloya alman gerekir. Zira mütemadiyen asemptomatik süper taşıyıcı şeklinde vasıflandırdığın bu gençleri maske ve mesafe konusunda uyarıyorsun, fakat bunları tabloya bile almıyorsun.

Son düzenleme:
Sıkışınca baktılar millet uyandı hemen söylüyorlar yalanlarına da böyle deli saçması bir kılıf bulmuşlar.

bunu bu zamana kadar neden söylemediniz? inanamıyorum yahu resmen milletle dalga geçiyorlar bu kadarını beklemiyordum

Yeni konular

Geri
Yukarı