Fallout ve Bioshock'un Yeni Jenerasyonu : Atomic Heart

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Metro Exodus, Anthem, Devil May Cry 5,Far Cry gibi bu sene çıkacak oyunların arasından bize Fallout New Vegas ve Bioshock'ın tadını verecek RPG-FPS türündeki Atomic Heart olabilir.

ss_d4015a970b542b9cb3a30d2dd0366b4d3111025e.1920x1080.jpg

Oyun yapımcılarının bize yaşatmak istediği FPS bir Bloodborn deneyimi. Oyun Sovyet Rusyasında geçmektedir. Biz ise bir robotik tesise araştırma için gönderilen bir KGB ajanıyız. Bazıları bu oyuna "Soviet Bioshock" gibi tabirler kullanıyor. Metro oyunları gibi mühimmatımızı etraftan topluyoruz (veya Fallout gibi). Beni etkileyen kısım ise Bioshock gibi hemen 1 vuruşta ölmeyen düşmanlar. Yakın dövüş silahlarıyla bile 5,6 vuruşta ölen robot abi/ablalarımız var. Ayrıca oyun korku ve aksiyon olarak geçiyor. "Jumpscare" bile varmış. Atomic Heart, 2019'un son çeyreğinde PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak.

atomic-heart-ponuka-dalsie-uka-image-975.jpg

Sizi bilmem ama, ben bu oyunda Bioshock ışığı görüyorum.

Robot düşmanlar bu oyunların atmosferini bozabiliyor. Hafif ön yargım olsa da güzel bir fiyattan çıkarsa bakabilirim.
Bioshock 1 ve 2 oyunun verdiği gerilimi şu ana kadar hiçbir korku oyununda yaşamadım. Bu oyunun tanıtım videosu ve oynanış videolarında öyle bir atmosfer göremedim. Bence Bioshock benzemiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunun bütün videolarını izledim ve canımı sıkan tek şey robotlar. Sebebi ise robotların vuruş hissini baltalaması. İnsan gibi biyolojik canlılarla savaşırken özellikle yakın dövüşte o tatmin hissini veren, darbedeki doygunluğu yakalamamızı sağlayan ögeler robotlarda olmuyor. Yani kan, saplanma gibi hissiyatı güçlendiren unsurlar yok. Bu tarz oyunlarda sanki elimde bir çubukla tenekeye vuruyormuş gibi hissediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı