Fan bazen hızlanıyor bazen normale dönüyor

Daha fazla  
İyi geceler değerli Technopat üyeleri. Benim yeni topladığım bilgisayarın fanı, arada hızlanıyor yani bunu da vuuuuu sesiyle anlıyorum. Yani normalde sessiz sayılacak seviye de sesli çalışıyorsa, arada sesli sayılacak seviye de sesli çalışıyor. Neden böyle, neden böyle yapıyor? Bir sıkıntı mı var bilgisayarımda? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler. Tekrardan iyi geceler.

Benim kullandığım laptop da bu şekilde tepki verebiliyor bazen. Görev yöneticisinden baktığımda o sırada bazı sistemlerin işlem güç kullanımını yükselttiğini görüyorum. Sende de böyle oluyor olabilir.
1642384122409.png

İyi geceler değerli Technopat üyeleri. Benim yeni topladığım bilgisayarın fanı, arada hızlanıyor yani bunu da vuuuuu sesiyle anlıyorum. Yani normalde sessiz sayılacak seviye de sesli çalışıyorsa, arada sesli sayılacak seviye de sesli çalışıyor. Neden böyle, neden böyle yapıyor? Bir sıkıntı mı var bilgisayarımda? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler. Tekrardan iyi geceler.
Fan hızlarının yükselip azalması normaldir. İşlemci fanı olabilir, Ekranı kartı fanları olabilir, Kasa fanları olabilir. Sisteminize yük bindiği zaman enerji arttığı için ısınmaya başlar parçalar. O yüzden fanlarda hızlı dönmeye başlar yük altında. Bunları, Biostan veya parçaların (varsa) kendi yazılımından ayarlayabilirsiniz. (fakat tavsiye etmem.)

Yeni konular

Geri
Yukarı