Fan çok ses yapıyor ve bilgisayarı kastırıyor

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
CT480BX500SSD1
Anakart
HP Laptop 15-da2xxx
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10510U CPU @ 1.80GHz, 2304MHz
Merhaba. Bilgisayarımın Fan'ı aşırı derece yüksek dönüyor ve fare imleci ile ekranın herhangi bir alanında sağ tıklayıp yenile dediğim zaman biraz donma oluyor. Ayrıca şarjda iken mesela yenile dediğimde şarjı çıkardığım zaman 2-3 saniye gibi donma oluyor ve ekran yeniden kendine geliyor. Temiz kurulum yaptım ve ayrıca tüm yazılımlar lisanslı orijinal yazılımlar. Crack falan kullanmıyorum.
Ekran kartına gelince, buyurun.

1660042559977.png

1660042573919.png

Brom çok fazla anlamasam da bu konulardan belki mining virüsü girmiş olabilir bilgisayarına ve bu yüzden soğutmak için hızlı çalışıyor olabilir ayrıca kasmanın sebebi de bu olabilir. Malwarebytes Free sürümünü kullanıp tarama yaparsan virüs olup olmadığı ortaya çıkar iyi sosyaller.

Artı -2 Eksi
Hocam bilgisayarı alalı ne kadar zaman oldu? Daha önce tamire gitti mi cihaz? Termal bakımı ne zaman yapıldı en son? Gittiyse orijinal servisi mi?

Hocam bilgisayarı alalı ne kadar zaman oldu? Daha önce tamire gitti mi cihaz? Termal bakımı ne zaman yapıldı en son? Gittiyse orijinal servisi mi?
Açıkçası kendim de anlıyorum bu işlerdem. Bence Siz haklısınız. Sizin dediğinizi yapmam gerekiyor. 1-2 yıl oldu diye düşünüyorum. Evet neredeyse 2 yıl.

Isı değerlerini paylaşır mısınız?
1660043014609.png

Merhaba. Bilgisayarımın Fan'ı aşırı derece yüksek dönüyor ve fare imleci ile ekranın herhangi bir alanında sağ tıklayıp yenile dediğim zaman biraz donma oluyor. Ayrıca şarjda iken mesela yenile dediğimde şarjı çıkardığım zaman 2-3 saniye gibi donma oluyor ve ekran yeniden kendine geliyor. Temiz kurulum yaptım ve ayrıca tüm yazılımlar lisanslı orijinal yazılımlar. Crack falan kullanmıyorum.
Ekran kartına gelince, buyurun.

Eki Görüntüle 1479474

Eki Görüntüle 1479475

Hocam sağ alttan pil simgesine sağ tıklayın oradan güç seçenekleri deyin hangi güç seçeneği seçilirse onun karşındaki plan ayarlarını değiştire tıklayın oradan gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayın gelen ekrandan işlemci güç yönetimine tıklayın oradan en yüksek işlemci durumuna tıklayın burada 2 ya da 1 seçenek gelecek onları 93'e çekin. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Hocam ondan kaynaklıdır yüksek ihtimal. Dengeliye alın düzelir.

Hocam performans modu yüksekte olsaydı fan sesi artardı doğru ama fare takılmazdı. Arkadaşımızın anlattığı senaryo yüksek sıcaklıkla alakalı gibi duruyor.

Açıkçası kendim de anlıyorum bu işlerdem. Bence siz haklısınız. Sizin dediğinizi yapmam gerekiyor. 1-2 yıl oldu diye düşünüyorum. Evet neredeyse 2 yıl.

Eki Görüntüle 1479483

Attığınız görsele göre aşırı bir sistem kullanımınız yok. Sıcaklık değerlerinizi de paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ona da yardımcı olalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı