Fan çoklayıcı kullanımı

tacomert

Hectopat
Merhabalar coolser master MB511 model bir kasam var. Bu modelde kırmızı LED'li fanlar vardı değişiklik olsun diye Cooler Master RGB fan aldım bunun içerisinden 2 tane fan çoklayıcı çıktı fakat 2 tane erkek fanı tek fan pini haline getiriyor. Sorum şu:

ePttAVM - 4 Pin to 3 Pin 3 Lü Fan Çoklayıcı Kablo

Bu ürünü alırsam kasanın önünde kullanacak olduğum 3 tane RGB fanı çoklayıp ardından tek CPU fan girişine bağlayabiliyorum değil mi? Yanlış bir bağlantı yapıp anakarta zarar vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
up

Son düzenleme:
Merhabalar coolser master MB511 model bir kasam var. Bu modelde kırmızı LED'li fanlar vardı değişiklik olsun diye Cooler Master RGB fan aldım bunun içerisinden 2 tane fan çoklayıcı çıktı fakat 2 tane erkek fanı tek fan pini haline getiriyor. Sorum şu:

ePttAVM - 4 Pin to 3 Pin 3 Lü Fan Çoklayıcı Kablo

Bu ürünü alırsam kasanın önünde kullanacak olduğum 3 tane RGB fanı çoklayıp ardından tek CPU fan girişine bağlayabiliyorum değil mi? Yanlış bir bağlantı yapıp anakarta zarar vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
up
Dediğiniz doğru ama molex girişi olmadığı için tek sys_cpu portu 3 fanı besleyebilir mi fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı