Fan çoklayıcı önerisi

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16 CMW16GX4M2D3600C16
Ekran kartı
Sapphire Nitro Plus RX 6700 XT
Anakart
Gigabyte X570 UD
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Selam. Konu başlığında belirttiğim gibi fan çoklayıcı almayı düşünüyorum. Başta Molex üzerinden güç alan bir çoklayıcı bulmuştum 10 portlu fakat kafam karıştı. X570 ud Gigabyte anakart kullanıyorum. Şu an tüm girişler dolu nasıl bir yol izlemem gerekir bir sıkıntı olmadan. Hangisi almam gerekiyor? 2 adet daha fan takacağım için soruyorum. Bir de fanları kontrol edemediğimi fark ettim muhtemelen yanlış takmış olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alfais 5025 fan çoklayıcı y PWM 4 pin splitter çoklayıcı Switch kablosu Amazon.com.tr

Birkaç gün önce bundan aldım. 3 çıkışlı versiyonunu da alabilirsiniz. Anakartınızın SYS fan slotuna taktığınız zaman hepsinin hızını kontrol edebilirsiniz. Birinin 4 diğerlerinin 3 pinli olmasına takılmayın, sorunsuz çalışır.

Alfais 5025 fan çoklayıcı y PWM 4 pin splitter çoklayıcı Switch kablosu Amazon.com.tr

Birkaç gün önce bundan aldım. 3 çıkışlı versiyonunu da alabilirsiniz. Anakartınızın SYS fan slotuna taktığınız zaman hepsinin hızını kontrol edebilirsiniz. Birinin 4 diğerlerinin 3 pinli olmasına takılmayın, sorunsuz çalışır.

Şimdi benim takacağım 2 fanda 4 pinli. Sanırım bunu alırsam takmaya yerim yok. Hepsi dolu birini çıkarıp bunu taksam yine olmayacak.

Şimdi benim takacağım 2 fanda 4 pinli. Sanırım bunu alırsam takmaya yerim yok. Hepsi dolu birini çıkarıp bunu taksam yine olmayacak.

Hocam ben anlatamadım. Çoklayıcının biri 4 pin diğeri de 4 pin boyutunda, ancak 3 PIN'i var. Yani 4 pinliye taktığınıza göre diğer 3 pinlileri de aynı hızda yönetiyor. Biraz karışık bir durum😬

Hocam ben anlatamadım. Çoklayıcının biri 4 pin diğeri de 4 pin boyutunda, ancak 3 PIN'i var. Yani 4 pinliye taktığınıza göre diğer 3 pinlileri de aynı hızda yönetiyor. Biraz karışık bir durum😬
Ben onu anladım hocam. Demek istediğim 2 portlu çoklayıcı muhtemelen yetmeyecek bana. Çünkü anakarttaki 3 tane giriş dolu ve 2 portlu çoklayıcı için birini çıkartırsam yine aynı şey olacak diğerine ek yapmam gerekecek. Yine aynı şey olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı