Fan Çoklayıcı Önerisi

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar şu linkteki fanı alacağım: Cooler Master Sickleflow 120MM Kırmızı Led Kasa Fanı | ITOPYA

Benim anakartımda 2 tane fan girişi var, 1 tanesinde egzoz fan var diğerindede kasamın önündeki kendi fanı var. Yani iki girişin ikiside dolu. Ben bu linkteki fandan 3 tane sipariş edeceğim.
Sipariş edeceğim fanlarda 3 pinli, kasamın önündeki kendi fanıda 3 pinli. Yani bana 4 kablolu bir çoklayıcı lazım. Bana böyle bir çoklayıcı önerir misiniz?

Ayrıca sizce bu fan fiyatına göre nasıl, almalı mıyım?

Arkadaşlar şu linkteki fanı alacağım: Cooler Master Sickleflow 120MM Kırmızı Led Kasa Fanı | ITOPYA

Benim anakartımda 2 tane fan girişi var, 1 tanesinde egzoz fan var diğerindede kasamın önündeki kendi fanı var. Yani iki girişin ikiside dolu. Ben bu linkteki fandan 3 tane sipariş edeceğim.
Sipariş edeceğim fanlarda 3 pinli, kasamın önündeki kendi fanıda 3 pinli. Yani bana 4 kablolu bir çoklayıcı lazım. Bana böyle bir çoklayıcı önerir misiniz?

Ayrıca sizce bu fan fiyatına göre nasıl, almalı mıyım?
O fan dün 30 du şimdi 70 olmuş haberin olsun. Acelen yoksa başka indirim bekle bence.

O fanın açıklamasında 69 CFM yazarken sitesinde 35 CFM yazıyor. Vazgeçtim o yüzden almaktan. SP120'ye diktim gözümü.
Sickleflow almayın, kötü bir fan. Ya dediğiniz gibi SP120 alın yada CM Masterfan Pro Air Balance RGB alabilirsiniz. Üçlü set falan alırsanız içinden fan çoklayıcı çıkar mutlaka.

Benim fanlarımda molexe bağlıydı %100 çalışıyordu daha iki gün oldu hatta bu ürünü alalı 4 fanımıda buna bağladım (3 pin li) sorun yok istediğim gibi hız ayarıda yapabiliyorum.

Sickleflow almayın, kötü bir fan. Ya dediğiniz gibi SP120 alın yada CM Masterfan Pro Air Balance RGB alabilirsiniz. Üçlü set falan alırsanız içinden fan çoklayıcı çıkar mutlaka.
SP120'nin RGB'si çok hoşuma gitti benim. Fazla abartı değil göz almıyor şık duruyor. Pavyon ışığı gibi parlamıyor.

SP120'nin RGB'si çok hoşuma gitti benim. Fazla abartı değil göz almıyor şık duruyor. Pavyon ışığı gibi parlamıyor.
Şuna bakabilirsiniz o zaman. İçinden çıkan RGB kontrolcü mü yoksa fan çoklayıcı mı emin değilim.
Edit: Sadece RGB kontrolcüymüş, onu alıp üstüne uygun bulduğunuz herhangi bir fan çoklayıcı alabilirsiniz sıkıntı çıkmaz.

Şuna bakabilirsiniz o zaman. İçinden çıkan RGB kontrolcü mü yoksa fan çoklayıcı mı emin değilim.
Edit: Sadece RGB kontrolcüymüş, onu alıp üstüne uygun bulduğunuz herhangi bir fan çoklayıcı alabilirsiniz sıkıntı çıkmaz.
Büyük ihtimalle kontrolcüdür çünkü 3'lü sete bakıyordum ben geçenlerde. Corsairin satışını yapmadığı sadece kasalarının içinden çıkan kendi çoklayıcıları var onlardan alabilsek keşke.
E o zaman ben RGB fan alırsam RGB fan çoklayıcı almam gerekecek yani bu SYS_FAN girişleri pek işime yaramayacak. JRGB1 portu boşta duruyor zaten kasa fanlarını kullanırım diye RGB'li seçmiştim ama nasip olmadı nabalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı