Fan çoklayıcıya bir tane daha fan çoklayıcı bağlamak

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
JA6flexafp5disgorsel1.jpg

Elimde bu üründen var ve 3 tane fanıda bağlamış bulunmaktayım fakat bilgisayara fan az geldiği için 3 tane daha fan almaya karar verdim, alacağım fan setinde 1 adet daha fan çoklayıcı var. Benim sorum şu alacağım üründeki fan çoklayıcısını elimde olan fan çoklayıcının pinine bağlarsam fanlar gerektiği hızda döner mi?

Msi B450m-a Pro Max anakarta sahibim.
Hocam anakarta bağlı derken yani kimse bilemez anlamında dedim. Sonuçta bu tip verileri üreticiler paylaşmıyor o yüzden. Şans işi yani düzgün çalışıp çalışmaması. Ben 3'lu çoklayıcı kullaniyom bana bile sanki az dönüyor gibi hissettiriyor. Bilmiyorum belki pisikoljiktir.

Hocam anakarta bağlı derken yani kimse bilemez anlamında dedim. Sonuçta bu tip verileri üreticiler paylaşmıyor o yüzden. Şans işi yani düzgün çalışıp çalışmaması. Ben 3'lu çoklayıcı kullaniyom bana bile sanki az dönüyor gibi hissettiriyor. Bilmiyorum belki pisikoljiktir.
İsterseniz deneyin fan çoklayıcıyı söküp fanı direkt anakarta takın eğer dönüş hızında artış oluyorsa dediğiniz olabilir ama devre paralel olduğu için bütün hatlara aynı voltta kalıyor ama akım düşüyor .

Molex yardımı ile direk güç kaynağından alsan bu tür düşünceye bile kapılmazsın, yalnız hepsi son hız da çalışacak bunu belirteyim Molex ile. Anakartın amper çıkış değerini bilmiyorum, yüksek ise skıntısız alırsın, yoksa yavaş döner. Sende farklı bir porttan almaya çalış, şart mı birbirine paralel bağlaman? 2 porttan çalışması garanti, neden yükü tek bir porta yüklüyorsun ki? 2 porttan al keyfine bak. Kablolar yetmiyor, kısa geliyor dersen bilemem, sanırım sorun da bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı