Fan çoklayıcıya nasıl güç verilir?

SHOCKBLADE

Decapat
Daha fazla  
Merhaba
Fan cogaltici aldim ama 4 tane yuvarlak demir var icinde ona nasıl güc vereceğim PSU'da da 4 tane delikli kablo varda bayağı zorladim girmiyor nasıl yapacağım?

Dosya Ekleri

• 20220630_163839.jpg
    20220630_163839.jpg
    153,1 KB · Görüntüleme: 42
  • 20220630_163832.jpg
    20220630_163832.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 45
Sert bir bağlantı O, elinizle arkadan destekleyerek sert bir şekilde bastırın.

Bastirdimda bu kdr girdi daha ilerlemiyor bir de ürünü alanlar bunu CPU fan girisine baglamis sonra CPU fanı + kasa fanini bu cogaltici ya baglayip PWM kontrolu yapmislar bende oyle yapiyorum sıkıntı olur mu cogalticida CPU'ya ozel pin var.

Dosya Ekleri

• 20220630_164603.jpg
    20220630_164603.jpg
    198,9 KB · Görüntüleme: 32
Molex bağlantıda soketler yerlerinde sabit durmadığı için ağızlaması zor oluyor. Hafif sola sağa oynatarak sokabilirsiniz, yerinden çıkan pin olursa soket oturduktan sonra arka tarafından ittirebilirsiniz.

Arkadaşlar parça parça topladım yarin islemci gelecek sadece islemci fani kaldi fansız PC'yi çalışırsam bir şey olur mu? BIOS'a girip bakacağım sadece.

Arkadaşlar parça parça topladım yarin islemci gelecek sadece islemci fani kaldi fansız PC'yi çalışırsam bir şey olur mu? BIOS'a girip bakacağım sadece.

Sistem fan hatası verir işlemci fanı anakarta bağlı olmalıdır fan çoklayıcıya değil.

Sistem fan hatası verir işlemci fanı anakarta bağlı olmalıdır fan çoklayıcıya değil.

Şöyle deyim çoklayicida CPU fan girisi var 1 tane çoklayicida SYS fan girisine baglamak yerine CPU fan girişine bağla mayı kastettim. Böyle yapınca BIOS'tan fan hızını kontrol edebiliyormuşsun. Bide attigim resimdeki kablo yarım girdi daha gitmiyor ileri Öyle bıraksam olurmu

İşlemci fanın olmadan bilgisayarı mı açıcaksın? Öyle bir şeye hiç kalkışma bence.

Diğer fan portları pwm değil mi? Bence işlemci fan portuna sadece işlemci fanını bağla kasa fan portuna çoklayıcıyı bağla. Ben şahsen öyle kullanıyorum. İşlemci fanı ve egzos fanı anakarta öndeki 2 fan çoklayıcıya bağlı kendi kasamda sistem üzerinden kontrol edebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı