Fan hızı stabil gözüküyor fakat sesli çalışıyor

ErrorCorrection

Decipat
Ekran kartı
1050 ti
İşlemci
I72600
Mwmonitor değerleri stabil duruyor ama nedense bana biraz fazla ses geliyor. Normal mi? Oyuna girince oldu. Mwmonitor oyunda iken stabil değerleri gösterir mi?

Kompresörle güzelce bi hava tutup WD40 veya turuncu kontak sprey ile bu iş hallolur gibime geliyor.

Fanlara bilginiz dışında wd40 dahi olsa yağlama yapmamanızı öneririm. Sonra her tarafa sıçrıyor döndüğü için. Bir bilgisayarcıya gösterin derim. @ErrorCorrection
Zaten üstünkörü sıkmayacaksın hocam motoruna doğru sprey ucu ile sıkıp yağlayacaksın. İşlemci fanına bile sıkılır. Tozdan kirden belli bir zaman sonra sesli çalışmaya başlıyor. Hadi Wd40 zarar verir diyorsun ki vermez. Mavi ve turuncu kontak spreyler bunlar için var.

Kompresörle güzelce bir hava tutup WD40 veya turuncu kontak sprey ile bu iş hallolur gibime geliyor.

Makine ya da motor yağı koyman lazım ama çok az bir damla kadar.

Hocam şöyle oyunda nedense hiç fark etmiyorum sadece 1 kulağıma kulaklık taktığım halde. Sonra kapatıyorum oyunu sessizlik oluyor. Uzaktan dinliyorum ses normal ama sanki yakından biraz daha fazla ses geliyor. Ama sıcaklık RPM değerleri falan çok iyi gözüküyor.

Geri
Yukarı