Fan hızlanınca sürtme sesi geliyor

Hangi fan onu anlamadım ben halen. Ekran kartının fanı var egzoz fan var kasanın fanı var işlemcinin fanı var. Bazı ekran kartlarının fanı kronik sorunlu falan.
Hangisi? Hangisinden ses geliyor söylesin yardımcı olayım.
Konu masaüstü bölümüne açılmışsa demek ki masaüstü bilgisayar fanıymış. Kablo sürtüyor olabilir.
@sarashina Hem konu açıyosun hem cevap vermiyosun anlamadım.

Son düzenleme:
Hangi fan onu anlamadım ben halen. Ekran kartının fanı var egzoz fan var kasanın fanı var işlemcinin fanı var. Bazı ekran kartlarının fanı kronik sorunlu falan.
Hangisi? Hangisinden ses geliyor söylesin yardımcı olayım.

@sarashina hem konu açıyorsun hem cevap vermiyorsun anlamadım.

Kusura bakma detay belirtmediğim için. PC'ye ancak oturabildim. Sistem yeni, kurulalı 2 gün oldu. Corsair Spec Delta RGB kasa, ilk bilgisayar açıldığında bir sürtme sesi geliyordu fakat kendiliğinden geçti, fakat diğer sorun bu sürtme sesi ekran kartını stress testine soktuğumda ilk başta fanlardan normal ses, 30SN-40sn sonra fanlardan sürtme sesi geliyor ve ses kesilmiyor. PC'de daha bir oyun oynamadığım için ekran kartının fanından mı yoksa kasa fanlarından oluşan bir sıkıntımı bilemiyorum. Ekran kartım MSI GTX 1660 Super Gaming X. Fanlar yavaş çalışırken yani PC boştayken bu sürtme sesi yok hızlanınca bu ses oluşuyor. Ayrıca bu sürtme sesi boştayken de nadiren yapıyor.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var benim de ekran kartım Gigabyte GeForce GTX 1660 Super. Boştayken sistem sakinken sıkıntı yok ama oyuna girdikten sonra kartın fanları çalışmaya başladığında ses gelmeye başlıyor kartı yeni temizledim sesi kesmedi kasa ve işlemci fanından şüphe duymaya başladım.

Geri
Yukarı