Fan hızları nasıl ayarlanır?

Tynex

Centipat
Daha fazla  
Kasa içinde toplam 6 adet fan var ve sanırım bilgisayarı açar açmaz tam güçte çalışmaya başlıyorlar veya tam güce yakın çalışıyorlar. BIOS'tan fan hızlarını düşürmek için fan kontrol bölümüne girdim fakat sadece CPU ve SYS fan1 olarak 2 tane fan gösteriyor. Geri kalan 4 fanın hızını nasıl ayarlayabilirim?
Kasa model: Corsair Carbide Spec Delta RGB (3 ön 1 egzoz fan) + Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB (2 fan).

Hub dediğiniz nedir? Uygulama ise Corsair iCUE yazılımını indirdim fanlar orada gözükmedi bile. Fan kontrolcü diyorsanız sanırım kasada yok.

Kasa içinde toplam 6 adet fan var ve sanırım bilgisayarı açar açmaz tam güçte çalışmaya başlıyorlar veya tam güce yakın çalışıyorlar. BIOS'tan fan hızlarını düşürmek için fan kontrol bölümüne girdim fakat sadece CPU ve SYS fan1 olarak 2 tane fan gösteriyor. Geri kalan 4 fanın hızını nasıl ayarlayabilirim?
Kasa model: Corsair Carbide Spec Delta RGB (3 ön 1 egzoz fan) + Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB (2 fan).

Öndeki 3 fandan bahsediyor isen ayarlayamazsın egzoz fanı ve üst çıkış fanı ayarlayabilirsin aynı kasayı kullanıyorum.

Fanların nereye nasıl bağlandığını bilmeden zor. fan kontrolu ayrı programlar var. denenebilir.
Kasada fanların bağlanabileceği bir kontrolcü yokmuş sanırım, onun dışında fanlar hangi pinlere montajlanıyor bilmiyorum. Fakat öndeki 3 fan 3 pinli fanlar ve BIOS veya yazılımlarla fan hızlarının kontrol edilebildiği yazıyor. Başka bilgi bulamadım.

5 fan

Kasanin sayfasina baktim ve RGB kontrol edilebilen fanlarmis. Anakart modelini söyler misin?
MSI H510M PRO-E

Geri
Yukarı