Fan kontrolcü tavsiyesi

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Bütcem 80 lira 81 değil. :) Kasanın üst panel geldiğinde aynı sorunları yaşamak istemediğim için ayrı fan kontrolcü almayı düşünüyorum.Önerileriniz nelerdir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartı hariç 7 fan kullanıyorum.Bu ürünü alırsam üst panel geldiğinde paneldeki kontrolcüleri kullanmıyacağım. Bununla da arka egzoz fan hariç yan kapaktaki 4 fan, öndeki ve üstteki 2 fanı kontrol edeceğim.

Şimdi kasada fan kontrolcü olmadan sadece üst ve arka fanı kullanabiliyorum . Anakartta bi tane fan yeri kalıyor ona da yan kapaktan bir fanı takabiliyorum fakat hızını ayarlayamadıgım için sesli çalışıyor. Ön fanında kablosu kısa olduğu için anakarta yetişmiyor. Bunun dışında da fan kontrolcünün elbette faydaları var. Bilgisayarı normal kullandığın zaman gereksiz fanları durdurabilirsin. Isısı arttığında fanları hızlandırıp gerekli soğutmayı saplıyabilirsin.

Fan kontrolcü almayı düşünen varsa tavsiye edebileceğim bir ürün. TeknoBiyotik: Akasa FC.SIX Altılı Fan Kontrol Paneli - Fan Kontrolcü - Overclock
Bugün geldi. Kullanmaya başladım.Fanları tamamen durdurabiliyor, sade , şık ve kullanışlı. Tek eksiği kısa olduğu için vidasız montaja uygun değil. Tabi bunu eksik kabul ederseniz...

Hemen satarsam ikinci el laptop var onu almak istiyorum.. O yüzden bu fiyat :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı