Fan nasıl montajlanır?

Özgür Gurucan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese günaydın. Ben bilgisayarımın tepe kısmı için Cooler Master masterfan SF240r ARGB 2x120mm fan kiti MFX-B2D2-18NPA-R1 modelini sipariş ettim dün elime geldi.

Yalnız ne yaptıysam fanı çalıştıramadım. Sorun şu ki ARGB'yi bağlıyorum, çalışıyor. Yeni nesil Molex girişini bağlıyorum, ama 1 kablo dışarıda kalıyor. O kablonun yeri dişli 3-tane tel gibi böyle, anakartta 2 tane var. 1 tanesinde Dual kablolu egzoz ve ön fan takılı sökemiyorum. Diğerinde de zaten işlemci fanı takılı. Bunu bağlamanın bir yolu var mı? Çeviricisi vesaire? Anlayamadım bir türlü. Şimdiden teşekkürler. Eğer bir yolu yoksa iade edeceğim.

Anakart modelim B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraf atabilme şansın var mı? Ana kartında boşta fan girişi yoksa y tipi çoğaltıcılar var Alfais markasının uygun fiyatlı. Onlardan bir tane edinerek çoğaltabilirsin.

Alınacak telefon turşu bidonu değil S22 çok iyi telefon kamerası da 13'ten çok daha iyi.

Fotoğraf atabilme şansın var mı? Ana kartında boşta fan girişi yoksa y tipi çoğaltıcılar var Alfais markasının uygun fiyatlı. Onlardan bir tane edinerek çoğaltabilirsin.

Aynennn bu eksik. bundan alsam işim çözülür herhalde. Tek başı anakarta takıyorum herhalde sonra çoğaltıcılara diğer fanları, doğru mu??

peki tek girişten çoğaldığı zaman fanların performansı düşer mi?

Çoğaltıcıya bağlanacak olan fanların birbirlerine yakın özelliklerde olması daha sağlıklı olur. Kafalardan biri master'dır. Yani ana kart ona bağladığım PWM fanı baz alır ve diğer kafalı takılan fanlar da o master fana gelen komutla hızlanır veya yavaşlarlar.

Çoğaltıcıya bağlanacak olan fanların birbirlerine yakın özelliklerde olması daha sağlıklı olur. Kafalardan biri master'dır. Yani ana kart ona bağladığım PWM fanı baz alır ve diğer kafalı takılan fanlar da o master fana gelen komutla hızlanır veya yavaşlarlar.
anladım teşekkür ederim. buna göre ayarlayacağım, teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı