Fan Sesi Sorunu

ismail42060

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 36 gün önce toplamış olduğum bilgisayar fan sesi çok fazla geliyor topladığımdan beri ses aynı. Yeni olan bir şey değil ayarları nasıl olmalı bilmiyorum sistem özelliklerim;

• MSI Z170A GAMİNG M5
  • INTEL 6600K
  • CORSAİR VENGEANCE 8X2 16GB 3000MHZ
  • MSI GTX 1060 GAMİNG X 6G
  • SAMSUNG 850 EVO 250GB
  • WD 1 TB 7200RPM
  • CORSAİR H100İ V2
  • CORSAİR AF 120 2'Lİ PAKET
  • CORSAİR SP 120 2'Lİ PAKET
  • EVGA GQ 750W
  • NZXT S340

Kasam modifiyeli üstünü kestirip parça taktım taktıgım parça tabelacıların kullandıgı önü ve arkası saç olup arası plastik saglam bir parçadır. O sayede sıvı sogutmam üst kısımda takılı. Şimdi fan yönlerine gelirsek önde 2 tane AF120 dışarıdaki havayı içeri alıyor üstteki radyatör kasa içinde ona baglı olan 2 tane SP içerdeki havayı dışarı veriyor. Kasa dışında sıvı sogutmanın fanları o da içerdeki havayı dışarı verecek şekilde arkada kasanın kendi eksoz fanı boşta ve internette kullnırken 26-28 derece 1 ay önce 29-32 arasındaydı kış yaklaşınca biraz düşmüş oyunda CS:GO 40-43 derece, Battlefield 1'de 42-46 ama bir iki haftadır kullanmıyorum onlar da biraz düşmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Link bu
İndir 20161006 232108[1] mp4
cpu 1'e pompa pompaya bağlı olan kasa dışındaki 2 fan cpu 2'ye radyatöre bağlı kasa içindeki fan system fan 3'e radyatöre bağlı 2. fan system fan 1'e eksoz fan önceki fanlar güç kaynağına bağlı.
Güç kaynağına bağlı fanlar son hızda çalışacağı için bir miktar ses yapabilir. İstiyorsanız fan kontrolcü alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı