Fan Sorunu 5000 Rpm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

parisapo

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Hırdavat
Evet 2 gün önce bilgisayarımı topladım. Fakat fan seslerinden kafam ağrımaya başladı. :D Fan 5000 rpm dönüyor. Ne yapmam gerekir.

Hangi fan o merak ettim? Yüksek ihtimal AMD'nin stok fanıdır :) BIOS'tan fan devirlerini ayarlayabilirsin. Asus anakart kullanıyorsan, Advanced Settings kısmında Monitör sekmesine gelip, Slient ya da Standart demen yeterli.
Evet o kısma baktım. Zaten Standartta 600 rpm ayarı seçili Recep Baltaş overclok videosunda 200 rpm yazıyordu. Bende 200 rpm yapsam fanı 5000 rpm altına düşer mi ?

Hangi fan o merak ettim? Yüksek ihtimal AMD'nin stok fanıdır :) BIOS'tan fan devirlerini ayarlayabilirsin. Asus anakart kullanıyorsan, Advanced Settings kısmında Monitör sekmesine gelip, Slient ya da Standart demen yeterli.
Kurtulmak lazım şu stock fandan, gürültülü ve soğutmuyor, acayip ısı yayıyor.

Aslında gayet iyi soğutuyor. Sadece çok gürültü yapıyor. Oyun açarken çok ses yapıyor.

v2-63159.jpg

Amd Fx X8 8320 Soket Am3+ 3.5Ghz 16Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
İşlemci olarak bunu kullanıyorum.

Dediğim gibi sadece oyunlarda bu kadar yükselme oluyor. İnternet gezindiğim zaman olmuyor.

Evet o kısma baktım. Zaten Standartta 600 rpm ayarı seçili Recep Baltaş overclok videosunda 200 rpm yazıyordu. Bende 200 rpm yapsam fanı 5000 rpm altına düşer mi ?

Dostum o fanın ineceği alt limit. Yani en az 600 devirde dönecek. Dediğim gibi Slient yapsan yeter.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı