Fan sorunu ve AMD Radeon WattMan hatası

MerveB

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
İki ay önce aldığım hazır sistemde sürekli sorunlar yaşıyorum. Tam olarak dört gün önce kasanın ön kısmında bulunan üç fandan bir tanesi durduk yere yavaşladı ve aşırı ses çıkarmaya başladı. Çalışır durumdayken kasanın içini açıp, yavaş dönen fana dokunduğumda tekrar diğerleriyle aynı hızda çalışmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra bir sorunum daha var, bilgisayarda bir şeylerle uğraşırken veya oyun oynarken birden ekran kapanıyor, klavye, mouse dahil her şeyin ışığı gidiyor ama kasanın ışıkları hala yanıyor ancak sistemi reset tuşuyla kapatıp açabiliyorum. Tekrar açtığımda ise Radeon Software bildiriminde WattMan hatası yazıyor. Ben bir çözümünü bulamadım bu konuda bilgisi olanlar var mı?

Sistem.
İşlemci AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB.
Anakart MSI B450M PRO-VDH Max 3866MHz(OC) DDR4.
RAM XPG 8 GB Gammix D30 3000MHz CL16 DDR4.
Ekran kartı MSI Radeon RX 580 Armor GP OC 8 GB GDDR5 256 Bit.
Mid Tower kasa Power Boost VK-G2052S RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0.
Depolama Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu sana yardımcı olacaktır. Fanda ki sorun ise büyük ihtimal fanın kendisinden kaynaklanıyor. Yeni bir fan almanı öneririm.

Ürünün garantisi var gönderirsem düzeltirler diye umuyorum, henüz çok yeni böyle bir sıkıntı yaşamak normal değil çünkü. Dediğiniz konuya da bakıyorum şimdi teşekkür ederim.

Wattman sorununu eski sürücü yükleyerek çözmüştüm ama bu sefer de güncel olmuyor.
Ürünün garantisi var gönderirsem düzeltirler diye umuyorum, henüz çok yeni böyle bir sıkıntı yaşamak normal değil çünkü. Dediğiniz konuya da bakıyorum şimdi teşekkür ederim.
Sistemi nereden almıştın?

WattMan hatası tamamen sürücü kaynaklı bir durum. 7 aydır bir sıkıntı yokken en sonki güncellemeden sonra bende de sürekli çıkmaya başladı ve açıkçası AMD iyice sıkmaya başladı bu konuda. Yani arkadaş bu kadar dengesiz sürücüler yapmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum ve böyle giderse kolay kolay bir daha AMD markasının ekran kartlarını tercih etmeyeceğim ben.

Fana yeterli güç gelmiyor derdim ama muhtemelen 3 fan da aynı yerden güç çekiyor. En iyisi gündüz durumu desteğe ilet.

Bence de bir destekle konuşayım ne olur ne olmaz.
WattMan hatası tamamen sürücü kaynaklı bir durum. 7 aydır bir sıkıntı yokken en sonki güncellemeden sonra bende de sürekli çıkmaya başladı ve açıkçası AMD iyice sıkmaya başladı bu konuda. Yani arkadaş bu kadar dengesiz sürücüler yapmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum ve böyle giderse kolay kolay bir daha AMD markasının ekran kartlarını tercih etmeyeceğim ben.

Aldığımdan beri bu WattMan belasıyla uğraşıyorum gerçekten. O kadar pişmanım ki AMD markasını tercih ettiğim için, bundan sonra bir sistem alacak olursam o kesinlikle AMD olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı