Fan temizliğinden sonra sıcaklıklar arttı

Mertcan UZER

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar bugün kasamın sıvı soğutucu ve bütün fanları temizlemeden önce aida 64 ile stres testine soktum resim aldım fan temizliğinden sonra bi test daha yaptım ancak sıcaklık da düşüş beklerken artış yaşadım :) birde oc genie açık bişekilde kullanıyorum 1 haftadır tavsiye edermisiniz teşekkürler.

İşlemci 6700k
sıvı soğutucum Dark Aqua W120

Bu temzilemeden öncesi.
Ekran Görüntüsü (4).png

Buda sonrası
Ekran Görüntüsü (5).png

Anormal bir artış var. Soğutucuyu söktünüz mü? Söktüyseniz yaptığınız işlemler nedir? Soğutucuyu oturttuğunuza da emin olun.

Soğutucuyu söktüm yeniden taktım, termal macun olarak da Cooler Master'ın MasterGel'i kullanıyorum. Soğutucu bloğu tekrar söküp kontrol edeceğim.

Edit: Soğutucuyu söktüm yeniden taktım, kabloları kontrol ettim, sanırım sorunu çözdüm. Bu da son test, ilginize teşekkür ederim. OC Genie 4'ü kullanmaya devam edeyim mi? 1 haftadır kullanıyorum bir zararını görür müyüm?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    345,1 KB · Görüntüleme: 56
Yalnız bende Turbo Boost aktıf olmuyor. OC Genie'yi açmadan önce 4.2 olmuyordu, hep 4.0'dı. BIOS'dan Turbo Boost enabled olmasına rağmen oyunlarda falan dikkat ediyorum hep 4.0 GHz de çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı