Fanı arızalı PSU tamiri

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar, 2. el aldığım ve fanı arızalı olan PSU'yu babam ile birlikte tamir ettim fakat hala patlar diye çok korkuyorum. Size danışmak istedim.

PSU Xigmatek'in 400W bir PSU'su babamla birlikte fanı söktük ve nonamr marka aynı çapta bir fan taktık çapları bir birine uyuyordu fan molexti biz 2 fanında kablosunu kesip noname fana kabloyu lehimledik, şu an fan çalışıyor fakat sizce bu riskli midir?

Merhaba arkadaşlar, 2. el aldığım ve fanı arızalı olan PSU'yu babam ile birlikte tamir ettim fakat hala patlar diye çok korkuyorum. Size danışmak istedim.

PSU Xigmatek'in 400W bir PSU'su babamla birlikte fanı söktük ve nonamr marka aynı çapta bir fan taktık çapları bir birine uyuyordu fan molexti biz 2 fanında kablosunu kesip noname fana kabloyu lehimledik, şu an fan çalışıyor fakat sizce bu riskli midir?
Stres testine sokup test etmek gerekir. Stabil değerler verirse kullanılır gibi geliyor .

Patlaması söz konusu degil sadece fan degişimi yapmışsınız lehimlediginiz kabloyu elektrik bandıyla kapatınız tel devrelere gelirse sıkıntı çıkarabilir PSU'yu stres testine sokup saglamlıgını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

FANIN ÜFLEME YÖNÜNÜ ESKİSİNDEKİ GİBİ YAPTIYSAN SIKINTI YOK FANINI DEĞİŞTİRMEK ÇOK NORMAL BİŞİ BAZILARI DAHA PERFORMANSLI FAN TAKIYORLAR VEYA SES YAPMAYAN

Eğer fanı bozulan olursa benim aldığım fanı alıp, molex kablosunu kesip PSU üzerindeki kablolar ile lehimleyebilirsiniz fakat kısadevre olnaması için güzelce bantlamanızı öneririm.

Linçlemeyin zamanında 7 TL'ye aldım.

Çok güzel yapmışsın ellerine sağlık. Elektrik bantlarında kalite önemli oluyor. Bant yapışma özelliğini bir zaman sonra kaybediyor. WISE BIRD markası elektrik bandı çok tatminkar ve kaliteli bir iş sunuyor. Fakat bir sonraki tamir işlerinde ısıyla daralan makaron almanı ve kullanmanı tavsiye ederim. Daha sağlıklı ve sağlam olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı