Fanı arızalı STRIX Scar 17 G733zs'ye ne yapılmalı?

Bütçe
60.000-65.000

berk09xd

Hectopat
Arkadaşlar selam, sizlerden bir konuda tavsiye isteyeceğim.
Eylül ayında ünlü bir mağazadan HP Victus model oyuncu laptopu satın aldım. Bu ürünün ekran kartı arızalı çıktı. Ardından ürünü satın aldığım mağaza ile anlaşamadık yaklaşık 2 ay boyunca oyaladılar ve sonunda para iademi alıp üstüne para koyup benzer bir ürün almaya karar verdim. Yaklaşık 2 ay önce de ASUS ROG STRIX Scar 17 G733zs modelini satın aldım. Ürünü kullandığım zaman boyunca hep bir performans düşüklüğü vardı ve yurt dışında olduğum için konu ile ilgilenenemiştim. Fakat 1 hafta önce Türkiye'ye geldim, ürünü Ankara da servise bıraktım ve ürünün sol fanının arızalı olduğu söylendi. Ürünün işlemcisi 98 derecelere, ekran kartı 89 derecelere çıkıyordu. Bunun üzerine teknik servis imkansız bir şekilde ürün 120 dereceye kadar dayanıklı ASUS böyle bilgi verdi dedi. Bu durum tekrar önceki bilgisayarımda olan arıza sürecine dönecek ve yine aylarca bilgisayarsız kalacağım. Sizlerden öneri istediğim konu sizce bu şanssızlıkla gidip düzgün bir kasa toplayıp yurt dışına mı götürmeliyim yoksa önerebileceğiniz dizüstü bilgisayarlar var mı?
Genel olarak Escape from Tarkov tarzı oyunlar oynuyorum ve yayın açmayı düşünüyorum.
Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bir de özür diliyorum eklemeyi unutmuşum, o zamandan beri dizüstü bilgisayar fiyatları arttığı için aynı tutara aynı performansta dizüstü bilgisayar alamıyorum. Yani anlayacağınız tamire de gönderebilirim. Sizlerin fikirleri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan sizde olan laptop dışında bütçeniz belirttiğiniz kadarsa, şahsi fikrim yurtdışında bir kasa toplamanız. Hem garantisi de yurtdışında olur. Şuanki laptopunuzun da fanı satılıyordur fakat muhtemelen Asus bu ürünü garanti dışı bırakır fanını siz değiştirdikten sonra. Zaten performans düşüklüğü var neredeyse kullanılmaz halde bence yatacağına siz kullanın.

Bu konuda eminim yasal haklarınız mevcuttur. Bilgili bir arkadaşım yardımcı olabilir. Yeni bir konu da açabilirsiniz bunun hakkında

Şuan sizde olan laptop dışında bütçeniz belirttiğiniz kadarsa, şahsi fikrim yurtdışında bir kasa toplamanız. Hem garantisi de yurtdışında olur. Şuanki laptopunuzun da fanı satılıyordur fakat muhtemelen Asus bu ürünü garanti dışı bırakır fanını siz değiştirdikten sonra. Zaten performans düşüklüğü var neredeyse kullanılmaz halde bence yatacağına siz kullanın.

Bu konuda eminim yasal haklarınız mevcuttur. Bilgili bir arkadaşım yardımcı olabilir. Yeni bir konu da açabilirsiniz bunun hakkında
Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı