Fanı sonuna kadar sıkmak

Beyaz_G

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Birkaç hafta önce yeni soğutucu almıştım. Soğutucu ise ID-Cooling SE-224 XT, soğutucunun vidalarını sonuna kadar sıktım. Hiç dönmeyecek kadar yaylı vida diye zaten zarar oluşturcak kısımda duruyor diye biliyorum. Şu an hiçbir sorun yok, sıcaklıklar normal, bilgisayarda kapanma falan yok. Çıkartırken sorun oluşturur mu? @BerkayZ87

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç hafta önce yeni soğutucu almıştım. Soğutucu ise ID-Cooling SE-224 XT, soğutucunun vidalarını sonuna kadar sıktım. Hiç dönmeyecek kadar yaylı vida diye zaten zarar oluşturcak kısımda duruyor diye biliyorum. Şu an hiçbir sorun yok, sıcaklıklar normal, bilgisayarda kapanma falan yok. Çıkartırken sorun oluşturur mu? @BerkayZ87

Bende geçen gün soğutucu takarken aynı düşünceye kapıldım, sonra biraz araştırdım çok fazla sıkmayın tadında bırakın gibi mesajlar görünce tırsıp 1-2 tık gevşettim :D

umarım sıktığınız tornavidanız iyidir yalama yaparsa hiç hoş bir durumla karşılaşmazsınız gevşetmeye veya çıkarmaya karar verirseniz saatçi tornavida seti kullanın derim tekrar sıkarken de çok ufak bir gevşetme payı bırakmanızı tavsiye ederim.

Aynı soğutucuya sahibim. Vidaları çok sıkınca fan sesi mi azalıyor?

Hayır.
@BerkayZ87Rahatsız ediyorsam çok özür dilerim sanırım sende ID marka bir fan kullanıyorsun zaten üstte o yüzden etiketledim sen ne kadar sıkmıştın fanı yardım edersen sevinirim. 1 yıl soğutucuyu sökmeyeceğim o 1 yıl içerisinde zarar gelir mi acaba sen ne düşünüyorsun?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı