Fanın Sıcaklığa Etkisi Nedir?

Fotoğraflarda sanırım görünmüyor fakat kasaya hava girişi var. Ön panelin yanlarında bulunan küçük deliklerden hava giriyor içeriye. Diğer arkadaş da hava almıyor demiş.

Hava girişi olan kasaların onu mesh yapıda olur sizinki mesh yapıda değil bu yüzden sisteminiz ısınacaktır bu kadar basit.

Önerdiğin fanın CFM değerleri keşke daha iyi olsaydı, o zaman daha kalitesiz derdik. Attığın fanların CFM değerleri çok daha düşük (yaklaşık 17 CFM kadar). Mantıklı öneriler yapın. Tercih ettiği fanlar gayet yeterli ve güçlü fanlar. 2000 devire çıkabildiği için tek sorunu biraz daha ses üretebilecekleri olur, o kadar.

Önerdiğin fanın CFM değerleri keşke daha iyi olsaydı, o zaman daha kalitesiz derdik. Attığın fanların CFM değerleri çok daha düşük (yaklaşık 17 CFM kadar). Mantıklı öneriler yapın. Tercih ettiği fanlar gayet yeterli ve güçlü fanlar. 2000 devire çıkabildiği için tek sorunu biraz daha ses üretebilecekleri olur, o kadar.

Fanların kaliteleri düşük. Bu fiyat aralığında başka fan bulabiliyorsanız sizden öneri alalım.

Fanlar yeterli, söylenenin aksine kasanızın önünde hava girişi de mevcut. Minimum 10 derece bir değişim elde edersiniz. Yük altında 70 derece de soğutma için güzel değerler. İçinizi karartmayın yani.

Bakın bu kasada da aynı delikler var ama kapağı çıkarıldığında bayağı bir fark atıyor kapağı kapalı haline.
O kasanın hava akışında aynı delikler yok, bu birincisi. İkincisi o kasanın hava akışı ön camın altında bulunan boşluktan çekilecek şekilde sağlanıyor. Mesh yapıda olmayan 2 bilgisayar kasamda da (Zalman Z11 Neo ve Corsair 220T) çok rahat 65 derece altında tutuyorum sistemi. Ki şu an camlı olan 220T'nin ön kısmını 280mm radyatör kapatıyor. Önemli olan kasanın hava deliklerinin olduğu yerlerde bulunan fanların hava akış gücü. Yeteri kadar güçlüyse her türlü sistemin soğumasına yardımcı olurlar.

O kasanın hava akışında aynı delikler yok, bu birincisi. İkincisi o kasanın hava akışı ön camın altında bulunan boşluktan çekilecek şekilde sağlanıyor. Mesh yapıda olmayan 2 bilgisayar kasamda da (Zalman Z11 Neo ve Corsair 220T) çok rahat 65 derece altında tutuyorum sistemi. Ki şu an camlı olan 220T'nin ön kısmını 280mm radyatör kapatıyor. Önemli olan kasanın hava deliklerinin olduğu yerlerde bulunan fanların hava akış gücü. Yeteri kadar güçlüyse her türlü sistemin soğumasına yardımcı olurlar.

Peki ona göre çekilmiş videolar var. Neden o kadar fark yaratıyor? Açıklar mısınız?

Zalman Z11 Neo kullanıyorum ben de. Soğutma açısından gerçekten efsane bir kasa. Şu mesh fetişine cevap olsun diye yapılmış resmen.

Fanların kaliteleri düşük. Bu fiyat aralığında başka fan bulabiliyorsanız sizden öneri alalım.
Hangi kalitesi düşük mesela arkadaşın aldığı fanların? CFM değerleri önerdiğiniz modelden çok daha yüksek. Devir kapasiteleri çok daha yüksek. Tek dezavantajı daha sesli çalışıyor olmaları. Merak etme kasa fanlarında kullanılan motorlar o kadar çabuk ölmüyorlar.

Bu arada sana duymak istemeyeceğin bir bilgi vereyim. O kalitesiz dediğin fan büyük ihtimalle Arctic fan ile aynı anda kullanılmaya başlansa aynı zamanlarda ölecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı