Fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Yusufcan01

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba benim sorunum bilgisayarda Power tuşuna basıyorum fanlar çalışıyor ama Power düğmesindeki ışık yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Masaüstü mü yoksa dizüstü mü bilgisayarınız?

Eğer masaüstü ise kasaya bağlanan monitör kablolarını çıkartıp güzelce bir temizleyin ve tekrardan tam oturduğunda emin olarak geri takın. Eğer laptop ise teknik servise ulaştırın.

Son düzenleme:
Merhaba benim sorunum bilgisayarda Power tuşuna basıyorum fanlar çalışıyor ama Power düğmesindeki ışık yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.
Benimde deneyimlemiş olduğum bir durumdu, benim sorunum ram'ler ile ilgiliydi 8x2 kullanıyordum, bir tanesinde problem olmuştu onu çıkarınca sistem açılıyordu sonra meşhur silgi olayını uyguladım, silgi ile ram'in o sarı olan yerini temizledim, sonra çalışmıştı ve sistem açılmıştı.

Benimde deneyimlemiş olduğum bir durumdu, benim sorunum ram'ler ile ilgiliydi 8x2 kullanıyordum, bir tanesinde problem olmuştu onu çıkarınca sistem açılıyordu sonra meşhur silgi olayını uyguladım, silgi ile ram'in o sarı olan yerini temizledim, sonra çalışmıştı ve sistem açılmıştı.
Sıradan tüm olanakları denemek en iyi seçim olacığını düşünüyorum bu konu hakkında. 😀

Masaüstü mü yoksa dizüstü mü bilgisayarınız?

Eğer masaüstü ise kasaya bağlanan monitör kablolarını çıkartıp güzelce bir temizleyin ve tekrardan tam oturduğunda emin olarak geri takın. Eğer laptop ise teknik servise ulaştırın.

Masaüstü, dediğini denedim ama hala Power düğmesinin ışığı yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Acaba sorun Power düğmesine bağlı olan kablolar anakarta bağlı sorun anakarttan kaynaklı olabilir mi?

Masaüstü, dediğini denedim ama hala Power düğmesinin ışığı yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Acaba sorun Power düğmesine bağlı olan kablolar anakarta bağlı sorun anakarttan kaynaklı olabilir mi?
Bu sorundan önce bilgisayarda herhangi bir değişiklik yaptınız mı?

Hayır hiçbir sorun yoktu bir anda böyle oldu
Kablolarla alakalı olabilir, anakartla alakalı olabilir mi olabilir ama ben sanmıyorum. Sistemin elektrik ile bağlantısı tamamen kopartın, daha sonra Ram'leri dikkatli bir şekilde çıkartıp tekrar takın. Eğer ramler tozluysa (fazla tozlu değilse) Ramler'in soket kısmına üfleyebilirsiniz tozların gitmesi için. Kronolojik sıralamada hata oldu kusura bakmayın. 😀

Kablolarla alakalı olabilir, anakartla alakalı olabilir mi olabilir ama ben sanmıyorum. Sistemin elektrik ile bağlantısı tamamen kopartın, daha sonra RAM'leri dikkatli bir şekilde çıkartıp tekrar takın. Eğer RAM'ler tozluysa (fazla tozlu değilse) Ramler'in soket kısmına üfleyebilirsiniz tozların gitmesi için. Kronolojik sıralamada hata oldu kusura bakmayın. 😀

Denedim ama olmuyor hiçbir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı