Çözüldü Fanlar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Bilgisayarın fanları çalışıyor fakat çevre birimlerinin ışıkları yanmıyor ve ekran simsiyah görüntü gelmiyor. BIOS pilini söküp bekledim, ekran kartı, RAM'ları söküp denedim yine düzelmedi. Dün bir anda böyle bir şey oldu sorun hala devam ediyor.

Çözüm
Arkadaşlar tamirciye götürdüm tek tek her parçayı her şeyi denedi en son kendinde bulunan RAM'i taktı sorun halloldu. İki RAM aynı anda nasıl bozuldu aklım almıyor ikisi birden bozulmuş.
Yani hocam aynı şeyden bahsediyoruz😀
@Semihh35 hocamızın da dediği gibi açılışta bip sesi çıkıyor mu? Çıkıyorsa işimiz bir nebze daha kolay çünkü o bip sesleri ne sorun olduğunu bize açıklar.
Bip sesi filan yok bildiğiniz tepkisiz kalıyor, her şeyi söküp tekrar taktım dediklerinizi yaptım hala olmuyor.Ramlerin ikisini de söktüm sildim,yerlerini değiştirdim yine olmuyor.Bios pilini çıkarıp bekledim
Aklıma diğer tüm donanımlar çıkartılıp takıldığı halde bozuk olmadıkları olasılığı da göz önünde bulundurarak güç kaynağından kaynaklanabileceğini düşünüyorum idareten farklı bir güç kaynağı ile deneme şansınız var mı?
Malesef yok bir anda ne oldu da böyle oldu güç kaynağı durduk yere neden bozulsun ?

Bip sesi filan yok bildiğiniz tepkisiz kalıyor, her şeyi söküp tekrar taktım dediklerinizi yaptım hala olmuyor. RAM'lerin ikisini de söktüm sildim, yerlerini değiştirdim yine olmuyor. BIOS pilini çıkarıp bekledim.

Maalesef yok bir anda ne oldu da böyle oldu güç kaynağı durduk yere neden bozulsun?

Bazen bir anda da gidebiliyor öncesinde sinyal vererek de gidebiliyor benim güç kaynağım 2-3 sene önce bir anda gitmişti mesela. Diğer donanımlarınızda sorun olmadığına eminseniz aklıma başka bir şey gelmiyor şu an. BIOS okunması lazım bilgisayarın açılması için onun için de güç kaynağında sorun olmaması lazım. Tabii anakartınızda sorun olmadığı ihtimaliyle konuşuyorum. Maalesef başka bir şey aklıma gelmiyor hocam. Tabi bu güç kaynağınızın sorunlu olmasını ihtimali olduğunu belirtmek isterim.

Yazılan her şeyi denedim işlemciyi söküp takmak istemiyorum hassas bir parça olduğu için sadece o kaldı.

Yakınınızdaki teknik servise götürün ama işlemci veya anakarttan olma ihtimali çok yüksek.
Bip sesi filan yok bildiğiniz tepkisiz kalıyor, her şeyi söküp tekrar taktım dediklerinizi yaptım hala olmuyor. RAM'lerin ikisini de söktüm sildim, yerlerini değiştirdim yine olmuyor. BIOS pilini çıkarıp bekledim.

Maalesef yok bir anda ne oldu da böyle oldu güç kaynağı durduk yere neden bozulsun?

Anakartınızda onboard girişi var mı? Aşağıdaki gibi.

Ekran Alıntısı.PNG

İşlemci fanının daha önce çıkartıp taktıysanız tam yerine oturmamış olabilir.

Kasa kapalıyken çalışan bir sistemde işlemci fanı arızası olacağını sanmıyorum ne olduysa bir anda oldu, sistemi kapattım 2 saat içeri gittim sonra açmaya çalışınca bu sıkıntı oldu.

Kasa kapalıyken çalışan bir sistemde işlemci fanı arızası olacağını sanmıyorum ne olduysa bir anda oldu, sistemi kapattım 2 saat içeri gittim sonra açmaya çalışınca bu sıkıntı oldu.

Ekran kartınızı çıkarın ardından anakartınızda onboard girişi var ise Onboard'dan görüntü almayı deneyin.

Geri
Yukarı