Fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Beratkocum16

Hectopat
PC'mi çalıştığımda sadece ışığı yanıyor ve fanlar düşüyor CD room falanda çalısıyor ama ne uyarı sesi geliyor (beep) ne de ekran BIOS'u da defalarca sıfırladım, dolu pil taktım RAM yerlerini degistirdim teker teker taktım, harici ekran kartından çıkarıp dahili ekran kartına taktım yine görüntü gelmedi kondansatörleri falan kontrol ettim ama bir sorun bulamadım. Birkaç ay önce PC çalışırken o zamanda kasayı ters çevirerek açmam gerekiyordu yoksa açılmıyordu 1. ihtimal bence anakart yandı 2. ihtimal PSU bozuldu bu ihtimal daha az ama yine de olabilir eğer anakart yandıysa sizce neresi yanmış olabilir? Yanan yer tamir olur mu ya da yeni parça takılır mı? Ha bir de şimdi aklıma geldi VGA kablosunu anakarta (dahili ekran kartına) takarken bir ara VGA girişi yerine VGA çıkışına takmıştım (sanırım!) Sonra elektrik çarpmıştı, bana çarpmıştı çok az ama anakarta da gitmiştir herhalde ama hatırladığımda göre o zamandan sonrada hala çalışmaktaydı zorla açılsada ne yapmalıyım? (Son olarak tüm oksitlenmeleride göz önüne koydum)

Geri
Yukarı