Fanlar dönüyor ama görüntü gelmiyor

yigitfahris

Decapat
GTX 750 ekran kartım var bunu takıyorum, fanları dönüyor kart ısınıyor ancak check signal cable diyor. Baska ekran kartı ile denedim ve onda görüntü alabildim aynı şekilde onboard üzerinden de görüntü alabiliyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Masa ya falan vurdunmu kasa bir yere çarptımı böyle olduysa büyük ihtimal kısa devre yapmış olabilir.

RAM çalışmıyor olsa diğer taktığı ekran kartında görüntü alamazdı.
GT 1030 Ekran kartım çalışıyor mu acaba diye denemek istedim. İlk başta çalışmadı. Bende kart ısınıyor mu diye bakmak için fanını vs söktüm öyle taktım kartı. Bilgisayarı açtıktan 1 dakika kadar sonra bilgisayar aniden kapattı kendini. Yanlış hatırlamıyorsam pat diye bir ses de geldi düşük şiddette.

GTX 750 ekran kartım var bunu takıyorum, fanları dönüyor kart ısınıyor ancak check signal cable diyor. Baska ekran kartı ile denedim ve onda görüntü alabildim aynı şekilde onboard üzerinden de görüntü alabiliyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Aynı sorunu 2 gün önce yaşadım ve 1650Super iade ettim sonra araştırdım ve 3 çözüm yolu buldum :
1-Bios güncelleme
2-ram slotlarından çıkartıp takma
3- 3/4 dk bekleme (monitörü geç tanıyabiliyor bazen).

Aynı sorunu 2 gün önce yaşadım ve 1650Super iade ettim sonra araştırdım ve 3 çözüm yolu buldum :
1-Bios güncelleme
2-ram slotlarından çıkartıp takma
3- 3/4 dk bekleme (monitörü geç tanıyabiliyor bazen).
2. Yi denedim 1 ve 3 ü denemedim deneyip yorum yazarım. Bu sürede başka çözüm yolu bilen varsa yazarsa da sevinirim.

Büyük ihtimal ekran kartın kısa devre yapmış tam yerine oturtamamışsın ya da başka bir şey olmuş olabilir ama kesin olarak ekran kartın kısa devre yapmış yani hayır gelir mi bilmiyorum bende de GT1030 vardı ben masaya vurduğum için kısa devre yapmıştı garantiye yollayıp yenisini almıştım.

GTX750 adlı ekran kartını takınca ekran kartı giriş yerine tak ilk önce görüntü gelmez ise onboard da tak direk gelirse büyük ihtimal ekran kartını hiçbir şekilde görmüyor fanlar çalışabilir bende de öyleydi.

Büyük ihtimal ekran kartın kısa devre yapmış tam yerine oturtamamışsın ya da başka bir şey olmuş olabilir ama kesin olarak ekran kartın kısa devre yapmış yani hayır gelir mi bilmiyorum bende de GT1030 vardı ben masaya vurduğum için kısa devre yapmıştı garantiye yollayıp yenisini almıştım.

GTX750 adlı ekran kartını takınca ekran kartı giriş yerine tak ilk önce görüntü gelmez ise onboard da tak direk gelirse büyük ihtimal ekran kartını hiçbir şekilde görmüyor fanlar çalışabilir bende de öyleydi.
Ekran kartım GT 1030 u denemeden önce sıkıntısız çalışıyordu onu taktıktan sonra GTX 750 yi tekrar taktım görüntü geldi ancak elim arka kısmına çarptı. O saniyeden sonra bir daha görüntü alamadım

Kanka dediğim gibi eğer garantisi varsa ekran kartını gönder garantiye çünkü ekran kartın kısa devre yapmış yerinden oynadığı için bunun herhangi bir çözüm yolu yok garantiyede güzel bir yalan uydurman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı