Fanlardan değişik bir ses geldi ve sistem kapandı

Anex009

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce oyun oynuyordum CPU fanım zaten bozuktu CPU fanin alt kısmında bir faln daha var ekran kartına bakıyor. O fandan surekli ses geliyordur az önce de fan yavaşlamaya başladı ve daha fazla ses çıkarmaya başladı ve bilgisayar kendi kendi kapandi. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, az önce oyun oynuyordum CPU fanım zaten bozuktu CPU fanin alt kısmında bir faln daha var ekran kartına bakıyor. O fandan surekli ses geliyordur az önce de fan yavaşlamaya başladı ve daha fazla ses çıkarmaya başladı ve bilgisayar kendi kendi kapandi. Bunun nedeni nedir?
Hocam bileşenler nedir ? Normal şartlar altına böyle olmaması gerekir

Hocam bileşenler nedir ? Normal şartlar altına böyle olmaması gerekir
Hocam şöyle yazayım brnim fan biraz değişik coler masteri işlemciden aldı sicah havayı 2. Fanla dışarıya veriyor o sıcak havayı dışarıya verdiği fan normalde uçak kalkar gibi ses çıkarıyordu işte bi kaç dakida önce hala ses cikiyordur o fan bir anda yavaşladı ses de değişti ben bi tırsıtım sonra pc kendini kapadı sonra yanık varmi diye kokladım hafif bi yanık kokusu var gibi kedide aldı kokuyo kasayı koklayıp duruyor

Hocam şöyle yazayım brnim fan biraz değişik coler masteri işlemciden aldı sicah havayı 2. Fanla dışarıya veriyor o sıcak havayı dışarıya verdiği fan normalde uçak kalkar gibi ses çıkarıyordu işte bi kaç dakida önce hala ses cikiyordur o fan bir anda yavaşladı ses de değişti ben bi tırsıtım sonra pc kendini kapadı sonra yanık varmi diye kokladım hafif bi yanık kokusu var gibi kedide aldı kokuyo kasayı koklayıp duruyor
Dostum sakin ol, düzgün bir Türkçe ile sorunu baştan anlatır mısın? Bir şey anlamadım çünkü bu yazıdan.

Öncelikle kasaya gelem gücü kapatın ardından başta psu olmak üzere bileşenleri kontrol edin fiziki olarak. Fanın sesinin kaynağı ise rulmanların yağlanması gerekiyor.

Son düzenleme:
Dostum sakin ol, düzgün bir Türkçe ile sorunu baştan anlatır mısın? Bir şey anlamadım çünkü bu yazıdan.

Tabii ki kanka şimdi oyun oynuyordum bilgisayarlar la benim CPU fanim coler Master islemciden aldığı sıcaklığı aşağıda bir fan var oradan o sıcaklığı dışarı atıyor zaten bayağı bir önceden o sıcak havayı üflediği yerden uçak kalkışı gibi ses çıkıyor ve bugün oyun oynarken fan bir anda yavaşladı ses daha yüksek ve farklı çıkmaya başladı ve bir anda bilgisayar kapandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı