Fanları durdurunca duman çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cole McCree

Hectopat
Bilgisayarlardan pek anlamam, bir hafta önce bir oyuncu bilgisayarı topladım. Her şey mükemmeldi ama gece oyun oynarken fanlar çok gürültü yapıyordu ve ben de CPU ve kasa fanlarını durdurmak için fanların aralarına tahta parçaları soktum, 10-15 dk sonra PC'den duman geldi ve görüntü gitti şu an PC açılmıyor. Daha bir haftalık ya, tahta parçalarını çıkardım ama yine de çalışmıyor. Garantiye yoksa tamire mi yollamalıyım? Ne yapmamı önerirsiniz?

Troll mü diye eski konulara baktım ve bunu buldum:
Yeni bir PC topladım, fakat ekran kartım kronik sorunluymuş "Gigabyte GTX 1660 Super 6 GB Windforce OC Edition" fanlar dönmeye başlarken anlık bir ses geliyor. Garanti için yolladım fakat performansa hiç etkisi olmadığı için geri yolladılar. Sesi takmasam hiçbir problem yok PC'de ama iste fazla takıntılıyım. Sürekli kafama takılıyor bu gereksiz ses ve üstelik sadece fanlar dönmeye başlarken çıkıyor.
Hocam bu kadar mı takıntılısınız fan sesine? 🤣
Garanti kabul etmez bence.

Bilgisayarlardan pek anlamam, bir hafta önce bir oyuncu bilgisayarı topladım. Her şey mükemmeldi ama gece oyun oynarken fanlar çok gürültü yapıyordu ve ben de CPU ve kasa fanlarını durdurmak için fanların aralarına tahta parçaları soktum, 10-15 dk sonra PC'den duman geldi ve görüntü gitti şu an PC açılmıyor. Daha bir haftalık ya, tahta parçalarını çıkardım ama yine de çalışmıyor. Garantiye yoksa tamire mi yollamalıyım? Ne yapmamı önerirsiniz?

Dostum bu PC'den anlamamak değil bu bambaşka bir seviye garantiye yolla.

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar PC yük altındayken ıslık benzeri (tiz değil, sanki rüzgar eserken gelen ses gibi) bir ses çıkarıyor. Ses kaydından duyulmuyor. Coil whine değil, PSU'dan gelmiyor, PC yeni. Belki de ben abartıyorumdur, sizce normal midir?

Anakart: ASRock B450 Fatal1ty Gaming K4
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Ekran kartı: Gigabyte GTX 1660 Super 6 GB
PSU: Cooler Master Elite V3 600W
RAM: G.Skill 16 GB DDR4 3200 MHz
Kasa: Sharkoon TG4
Bir haftalık PC'ye nasıl bir ay öncesi konu açıyorsunuz pek anlamış değilim.

Artı -1 Eksi

Troll.

Artı -1 Eksi

Troll.
Konu trolse vaktimizi çalan bu kişiyi raporlayalım yönetim ekibi gereğini yapsın.

Artı -1 Eksi
Hocam neden öyle bir şey yaptın. Program kullanıp en yavaşa çekebilirdin fanları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı