Fanları Silent moduna geçirince sıcaklıklar yükselmedi, o zaman Normal mod neden var?

Murat5

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. BIOS'tan 2 fanı da Silent moda geçirdim. Fanlar artık neredeyse duyulmuyor, fanlar artık duyulmadığı için pompanın sesi "ııııııııı" olarak duyulmaya başladı. Eskiden Windows module installer çalışırken işlemci 4.50 Ghz'e çıktığında fan devri kulak ütüleyici şekilde artıyordu, şimdi fan devrinde hiçbir artış yok ve sıcaklıklar eskisiyle tamamen aynı. O zaman Normal modun ne avantajı var anlamadım ben?

Yükselmemesine imkan yok yanlışınız olmasın. İşlemcinizin sıcaklıklarını yük altında doğru şekilde takip ettiğinize emin misiniz? 900 rpm hızında dönen fan mı daha çok soğutur yoksa 1500 rpm'de dönen fan mı daha çok soğutur?

Kardeşim. Mutlaka bir yanlışlık var. Ayrıca ne kadar fanları yavaş moda alsanızda eninde sonunda işlemci ısınıp fanlar hızlı dönmeye başlayacaktır.

Kardeşim. Mutlaka bir yanlışlık var. Ayrıca ne kadar fanları yavaş moda alsanızda eninde sonunda işlemci ısınıp fanlar hızlı dönmeye başlayacaktır.

Yük altındaki gürültü seviyesi aynı. Ama masaüstünde internette gezinirken daha sessiz ve sıcaklıklar hala aynı. GTA IV'te çok az artıyor ses masaüstüne göre, NFS Shift 2 Unleashed'ta masaüstü ile aynı kalıyor. İki oyunda da 40-50 derecede duruyor. Max. 65 derece görmüş anlık olarak.

Edit: Bu arada pompa anakarta değil PSU'ya bağlı. Radyatörün fanı ve 8cm'lik küçük fan anakarta bağlı. Yani masaüstünde radyatörün fanı düşük devir çalışsa da pompa tam devir çalışıyor. Eskiden fanın sesi pompanın sesini bastırıyordu şimdi pompanın sesi ııııııııı şeklinde duyulmaya başladı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı