Fanus için hava motoru şart mı?

Bahather

Decapat
Efendim öncelikle çok ama çok küçük bir akvaryum hatta fanus da 2 ya da 3 bilemedin 4 tane küçük balık beslemek istiyorum. Sorum da şu bu düzenek için hava motoru şart mı?

Japon balıkları geniş akvaryum istiyor bende japon besledim orta fanuslarda öldü. (3 sefe böyle oldu sonra motor ve geniş akvaryum lazımmış) Sonra gittim lapistes aldım rahat şekilde yaşıyorlar.
Peki efendim lapistes alsam küçük fanus da baksam onlara hava motoru şart mıdır?
Siz hava motoru kullanıyor musunuz?

Ben moli besliyorum, yıllarca hava motoru olmadan yaşadılar. Ancak japonlar daha narin balıklar, motor olmasa bile en azından kaşıkla suyu alıp geri dökerek az da olsa suya hava sirkülasyonu kazandırmak gerekir.

Fanusta balık beslenmez beslersen de balığın ömrü çok kısa olur. Orta boy bir akvaryum alıp hava motoru koymalısın hava motoru olmazsa hemen ölürler. Bir de haftada iki kez suyunu dipçekim pompasıyla değiştirmelisin. Kullandığın yemler çok kaliteli olmalı.

Fanusta balık beslenmez beslersen de balığın ömrü çok kısa olur. Orta boy bir akvaryum alıp hava motoru koymalısın hava motoru olmazsa hemen ölürler. Bir de haftada iki kez suyunu dipçekim pompasıyla değiştirmelisin. Kullandığın yemler çok kaliteli olmalı.
Çok haklısınız efendim en son ki yorumum dan beri araştırıyorum. Meğersem çok ama çok kötü birşey miş olmayan balıkların günahlarını alacakmışım

Çok haklısınız efendim en son ki yorumumdan beri araştırıyorum. meğerse çok ama çok kötü bir şeymiş olmayan balıkların günahlarını alacakmışım.

Fanusta balık beslemek balıkların gözlerine zarar.
Ve küçük fanusa 4 japon çok ama çok fazla. 1 japon balığını da kurtarmaz. 1 balık için en az 10 litre su. Ben bir ara akvaryum kurdum araştırırken bu bilgiyi gördüm. Akvaryumu ise camcı ya yaptır. Daha ucuza geliyor. Ya da ikinci el al. Yanlıştan dönmeniz iyi olmuş.

Geri
Yukarı