Far Cry 3 "0xc00007b" Hatası

Okan Narinç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba birkaç hafta önce Steam'den Far Cry 3 aldım, Uplay'den etkinleştirdim. Oyunu açtığımda 0xc00007b hatası alıyordum. Oyun önbelleğini doğruladım, bu işlemin ardından her seferinde 1 dosya doğrulanamadı yeniden indiriliyor diyor. Silip baştan yükledim oyunu yine düzelmedi. System32 ve SysWoW64'e DLL dosyalarını attıktan sonra hiçbir tepki vermemeye başladı. Recep Baltaş'ın başka bir konu altındaki mesajındaki adımları izledikten sonra yeniden 0xc00007b hatası almaya başladım.

Öncelikle yapmanız gereken bazı işlemler:
  • Windows 10 64 Bit kullandığınızdan emin olun.
  • Bütün Windows güncelleştirmelerini yapın, hüç güncelleştirme kalmayana kadar.
  • Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4'ün hem 32 Bit hem de 64 Bit sürümünü yükleyin.
  • Steam Beta'ya katılın ve uPlay sürümünü güncel olsun.
  • Ekran kartı sürücünüz güncel olsun.
Adım adım oyunu çalıştırma:
  1. Steam'i Yönetici olarak çalıştırın.
  2. Far Cry 3'ün yüklü olduğu klasöre girin. Burada bin klasöründeki Farcry3.exe ve Farcry3_d3d11.exe dosyalarına sağ tıklayıp Özellikler > Uyumluluk altından Yönetici olarak çalıştır deyin.
  3. Şimdi Farcry3_d3d11.exe'ye sağ tıklayın ve Kısayol Oluştur deyin.
  4. Oluşturulan kısayola sağ tıklayın ve Özellikler deyin. Hedef kısmının sonuna bir boşluk bırakıp şu kodu ekleyin:

Kod:
    "-uplay_steam_mode"
  5. Artık bu kısayol ile oyunu sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

Daha sonra Recep Bey'in "Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b" adlı konu başlığında belirttiği gibi Dependency Walker programı yardımıyla hatalı DLL dosyalarını oyunun çalıştığı bir sistemden alarak kendi sistemime yükleyerek 0xc00007b sorununu çözmeye çalıştım başarılı olamadım. Olay Görüntüleyicisi'nden hatanın raporunu almaya çalıştım fakat hata yoktu. 3 gündür girmediğim forum bakmadığım video kalmadı. Daha fazla ne yapacağımı bilemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

depency dll.png
dependency error.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı