Far Cry 3 ve Far Cry 4'ün aynı olması

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Kendini tekrar eden markalar denince akla ilk Ubisoft gelir tahminimce. YouTube'dan gezinirken şu videoya rastladım. Gerçekten Far Cry 3 ile Far Cry 4 arasında silahsal olarak oynanış tamamen aynı. Sesler ve efektler bile kopya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer, AC serisi gibi oyunları bile saymak
istemiyorum. Onlar daha da fena.

Tamam, aynı firmanın oyunları. Ama illa kopyala yapıştır şart mı? Bunu en iyi Primal'da yapmışlardı. Far Cry 6 umarım hüsran çıkartmaz bize. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Far Cry 4 ile primal'ın haritaları bile aynı.
images (36).jpeg

Far Cry 5 de 4'e benziyor bayağı.

Bu denkleme göre Far Cry 6 hüsran ama AC serisindeki gibi bir değişikliğe gidebilirler.

Bence kopya demek yanlış olmuş. Değişiklikler yapıldığı açık ve net. Derinlik kazandırılmış orası belli. Ayrıca efektler kesinlikle iyileştirilmiş bu da açık ve net. Aşırı benzer demek daha doğru olurdu.

Far Cry 4 ile primal'ın haritaları bile aynı. Far Cry 5 de 4'e benziyor bayağı.

Bu denkleme göre Far Cry 6 hüsran ama AC serisindeki gibi bir değişikliğe gidebilirler.
Değişikliğe giderse çok iyi olur. Far Cry 5'e bile o fiyaskodan sonra hiç yüz vermedim bile. Ama bu 6. oyunda bir şey olacak gibi geliyor bana.

AC serisi keşke değişmeseydi. Oyunun oynanışı çöp olmuştu. Umarım o kadar da değişikliğe gidilmez. Assasin olup olmadığımız bile belli değil Black Flag oyunundan sonra.

Son düzenleme:
Far Cry 3 baya sevildi, bu yüzden sattı. Abiler hemen bir oyun daha yapalım aynısı olsun ama bu sefer Nepal de geçsin demişler. Durum bundan ibaret ama tutmadı. Oyunu çıkardıklarıyla kaldılar. Elbette iki oyun arasında yıl farkı var. Bu yüzden grafikler açısından bir tık daha iyi FC4.

Bence kopya demek yanlış olmuş. Değişiklikler yapıldığı açık ve net. Derinlik kazandırılmış orası belli. Ayrıca efektler kesinlikle iyileştirilmiş bu da açık ve net. Aşırı benzer demek daha doğru olurdu.
Hocam, oyunlar arasında iki yıl fark var. İki yılda hiç değiştirmemişler gerçekten. Ben 40 saat deneyim ettim. Oyun, Far Cry 3'e göre daha ağır ve aynı oyun hissiyatı aldım. Pagan bile Vaas'ın çakması. Daha ne diyebilirim ki kopya olması için?

Herkes çok benzediğini söylüyor ama çözüm önerisi sunan yok. Oyun baştan sona belli zaten ormanda geçiyor, silahlar var, kamplar var, baş kötü karakter var vs vs. Grafikler iyiyse, vuruş mekaniği de iyiyse neden değiştirilsinki. Bu ısrar yüzünden FC5'de değiştirmeye çalışmışlar baya kötü olmuş vuruş hissiyatı sıfır. FC new dawn oyununda eski mekaniğe geri döndüler Allah'tan.

Ubisoft firmasının sıkıntısı bu işte. AC Origins`e kadar tüm AC oyunları benzerdi. Far Cry serisine hiç değinmiyorum bile. Aynı konu benzer harita benzer karakterler. Bariz gelişen tek şey grafikler. Ama bildiğim kadarıyla oyunların böyle olmasından sorumlu olan kişiyi şirketten çıkardılar. Far Cry 6 ve AC Valhalla için ümitliyim bu yüzden.

Ubisoft firmasının sıkıntısı bu işte. AC Origins`e kadar tüm AC oyunları benzerdi. Far Cry serisine hiç değinmiyorum bile. Aynı konu benzer harita benzer karakterler. Bariz gelişen tek şey grafikler. Ama bildiğim kadarıyla oyunların böyle olmasından sorumlu olan kişiyi şirketten çıkardılar. Far Cry 6 ve AC Valhalla için ümitliyim bu yüzden.

Geçenlerde Valhalla videosu paylaşıldı. Odyssey'den farkı yok. Bende ümitliydim ama onu izledikten sonra hevesim gitti.

Geri
Yukarı