Çözüldü Far Cry Primal renk ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wus

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Far Cry Primal oynuyorum ama özellikle kırmızı renkler çok patlıyor ve en basitinden kayalıkların detaylarını bile göremiyorum dümdüz kırmızı bir zemin gibi gözüküyor. Monitörüm TN, zaten kötü gözükmesinin büyük kısmı bu sebepten ama renk ayarı vs. yaparak bunu biraz olsun dengeleyemez miyim? Yapabilirsem hangi ayarları nasıl yapayım? Oyunda parlaklık, kontrast ve gamma varsayılan şekilde tam ortada duruyor. Teşekkürler.

Far Cry Primal_2022.05.21-17.34_2 (2).png

Sizin monitörünüzde nasıl gözükür bilmiyorum ama bende kırmızılar aşırı rahatsız edici seviyede.

Çözüm
SS bende şu anda kırmızı ve tonlarından oluşuyor sadece :D
NVIDIA renk ayarlarının doygunluğu yüksek sanırım.
SS bende şu anda kırmızı ve tonlarından oluşuyor sadece :D
NVIDIA renk ayarlarının doygunluğu yüksek sanırım.
AMD kart sahibiyim hocam ve başka hiçbir oyunda kırmızı tonlar rahatsız etmiyor.
Edit: Hocam doygunluğu AMD ayarlarından azalttım biraz ve düzeldi gibi, sanırım bu oyun için doygunluk ayarının baya kısılması lazım, Çünkü normalde başka oyunlarda 150 seviyesinde kullanırken bu oyunda 80'e çektim ve anca düzelir gibi oldu. Sağolun.

AMD kart sahibiyim hocam ve başka hiçbir oyunda kırmızı tonlar rahatsız etmiyor.
Edit: Hocam doygunluğu AMD ayarlarından azalttım biraz ve düzeldi gibi, sanırım bu oyun için doygunluk ayarının baya kısılması lazım, Çünkü normalde başka oyunlarda 150 seviyesinde kullanırken bu oyunda 80'e çektim ve anca düzelir gibi oldu. Sağolun.
Hocam o oyunun renk doygunluğu kendinden fazla sanırım, ben oynarkende gözümü çok alıyordu. Renk doygunluğu, kontrast ayarları gibi şeylerden renk baskılığı azaltılabilir.

Düzelmiş halini atabilir misiniz hocam ne kadar fark ediyor merak ettim.
Hocam oyunda biraz ilerledim aynı yerde atamam, farklı bir mekanda ise durum bu.
Adsız.png

Hocam benim gördüğüm gibi görmek isterseniz AMD'den doygunluğu 75'e çekin. (AMD kullanıyorsanız.) Yoksa sizde de şuan kırmızılar yine patlak gözükür, oyun bi garip anlayamadım. Doygunluğumu eski haline çekince bu fotoğraf da üstteki gibi oluyor çünkü.

Hocam oyunda biraz ilerledim aynı yerde atamam, farklı bir mekanda ise durum bu.
Eki Görüntüle 1395263
Hocam benim gördüğüm gibi görmek isterseniz AMD'den doygunluğu 75'e çekin. (AMD kullanıyorsanız.) Yoksa sizde de şuan kırmızılar yine patlak gözükür, oyun bi garip anlayamadım. Doygunluğumu eski haline çekince bu fotoğraf da üstteki gibi oluyor çünkü.
Bu sefer de karanlık gibi sanki, paleti iğrenç seçmişler. NVIDIA kullanıyorum, iGPU AMD gerçi de uğraşasım gelmedi. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı