FarCry serisinde en sevdiğiniz oyun

Far Cry serisindeki favori oyununuz?

• Oy verenlerin toplamı
    42

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
FarCry serisi genellikle aksiyon ve oynanış mekanikleri olarak öne çıkan bir oyun. Senaryo olarak, tüm seriyi düşünürsek, öne çıkabilecek tek oyun 3. oyun olabilir. Ama ben konuya sadece oynanış mekanikleri ve grafik olarak yaklaşmak istiyorum.

Şimdi, bu kapsamda düşünürsek bana göre 2. oyun diğerlerinden apayrı bir konumda. Afrika savanasındaki o karanlık ve donuk atmosferi beni içine çekmişti ve bununla beraber silahların kullanıldıkça eskimesi, tutukluk yapması ve en son kullanılamaz hale gelmesi bana gerçekçi hissettirmişti. Çünkü endişe edilmesi gereken bir ayrıntı sunuluyordu. Fizik moturu ve çevre dizaynı da iyiydi. Oyun, görevler konusunda asla yardımcı olmuyordu. Hud minimum seviyede tutulmuştu. Harita bile ele alarak bakılıp takip edilmesi gerekiyordu. Bu özellikleri sayesinde oynarken zevk aldığım bir oyun olmuştu FarCry 2. bundan sonra bende aynı etkiyi yapan FarCry Primal oldu. Grafik, atmosfer, kullanılan o renkler, ilkel hissettirmeyi başaran havası gibi özellikler çok hoşuma gitmişti. Oynanış da sadece ilkel silahlar olduğu için ayrı birer zorluk deneyimi sunuyordu ve mızrak-sopa kullanmak, fırlatmak gibi oyuna yeni gelen mekanikler ilgimi çekmişti. Bunların dışında kalan diğer oyunlar bana birbirinin kopyası ve sadece küçük eklentiler yapılarak geliştirilmiş oyunlar gibi hissettirdi. O yüzden başta 3. oyunu sevsem bile, yıllar geçtikçe 3. oyunun başlattığı Fury'a devam ettirildiği için maalesef soğudum. Bu yüzden serideki "farklı" diyebileceğim oyunları ayıklayıp onlar üzerine konuşmak istedim. Bu arada 1. oyundan hiç bahsetmedim ve konuma dahil etmiyorum. Sadece serinin bir parçası diye ankete ekledim. Yoksa diğer oyunlar ile uzaktan yakından alakası yok. Geliştiricisi bile başka olduğu için konumun dışında kalıyor.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. 2 üzerinde düşünülmüş detaylarla dolu. Tek sevmediğim tarafı silahın bozulmasıydı hatırladığım kadarıyla belirli bir şeye göre bozulmuyordu. Kafasına göre gidiyordu.

Serinin en sıkıcı oyunu ise primal. Hikayesi 2 yaşındaki çocuk aklıyla yazılmış gibi. Bak onlar kötü kabile onları öldürek modunda gidiyor. Birde o kadar eski zamanda geçtiği için oynanış olarakta aşırı tekrar ediyordu.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. 2 üzerinde düşünülmüş detaylarla dolu. Tek sevmediğim tarafı silahın bozulmasıydı hatırladığım kadarıyla belirli bir şeye göre bozulmuyordu. Kafasına göre gidiyordu.

Video olarak 2 vs 3 izlemiştim ben. Zaten hep benzer. 2 hepsinin arasında detay ve mekanik olarak en güzeliydi. 5 bile değiştiremedi durumu.

Serinin en sıkıcı oyunu ise primal. Hikayesi 2 yaşındaki çocuk aklıyla yazılmış gibi. Bak onlar kötü kabile onları öldürek modunda gidiyor. Birde o kadar eski zamanda geçtiği için oynanış olarakta aşırı tekrar ediyordu.

Tema olarak yinede ilgi çekici bence. Serideki hiçbir oyunun hikayesi güzel değil zaten. Basitliği sayesinde temasıyla uygun olan ilkellik ve basitlik sadece Primal'da var.

Sadece 3 ü oynadım. Kendi bilgisayarım kaldırmadığı için dayımın kinde bitirdim rise of the tomb raider ile oynadığım en iyi oyun olma konusunda kapışırlar.

Sadece 3 ü oynadım.

Ben de eskiden sadece 3'ü oynamıştım en popüler o diye. Sonrasında bütün seriyi baştan sona oynamak istedim. 2'nin detaylarını görünce 3'ten soğudum. 2. mesajdaki videoyu izleyiniz. Bu seride müthiş bir downgrade var. Eğer 3. oyun ve devamındaki oyunlar 2'deki detayları kapsıyor olsaydı bu seri kimbilir nerelere gelirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı