Fare birden çok kez tıklıyor

Traviss Bickle

Kilopat
Makaleler
5
The Forest'ta mızrak kullanmak için, bir kere tıklıyorum ama tuhaf bir şekilde birden fazla algılıyor ve iptal oluyor. Aynı şekilde Minecraft oynarken de aynı şey oluyor, yemek yemek için sağ tıklıyorum ve sürekli devam ediyor iptal oluyor, geri geliyor. İnternetim kötü olduğu için video atamıyorum ama anlamışsınızdır siz.

The Forest'ta mızrak kullanmak için, bir kere tıklıyorum ama tuhaf bir şekilde birden fazla algılıyor ve iptal oluyor. Aynı şekilde Minecraft oynarken de aynı şey oluyor, yemek yemek için sağ tıklıyorum ve sürekli devam ediyor iptal oluyor, geri geliyor. İnternetim kötü olduğu için video atamıyorum ama anlamışsınızdır siz.

Merhabalar; bu şekilde 3 tane mouse çöpe gitti, bunun çaresi yok, zamanında çok araştırmıştım. Windows ortamında da öyle davranıyorsa benim yaşadığım problem bu. Yapanlarda sağ tuşun parçasını, sol tuşa geçirerek hallettiklerini yazmışlardı. Bir süre sonra switchler ayvayı yiyiyor demekki. bloody marka mouselarım hep böyle kafayı yemişti.

Sadece bahsettiğin oyunlarda mı oluyor ? Google 'a fare tıklama testi yazıp test sayfasında art arda olmayacak şekilde sol tık 'a tıklar mısın ? Kaç kere tıklıyor onu bir görün ona göre çözüm yöntemi söyleyeyim.

Sadece bahsettiğin oyunlarda mı oluyor ? Google 'a fare tıklama testi yazıp test sayfasında art arda olmayacak şekilde sol tık 'a tıklar mısın ? Kaç kere tıklıyor onu bir görün ona göre çözüm yöntemi söyleyeyim.
Hocam şöyle, tıklayıp çektiğimde sıkıntı değil fakat basılı tuttuğumda sürekli git gel oluyor.

Yanlışlık olmuştu, düzelttim sanırım. Kusura bakmayın.
Üflemeyi denedim fakat işe yaramadı. Şu an maalesef temizleyemem.

Logitech G500.

Logitech'lerde bildiğim kadarıyla çift tıklama problemi kronik. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin bende 3 tane G300S var hepsinde aynı sorun.

Hocam şöyle, tıklayıp çektiğimde sıkıntı değil fakat basılı tuttuğumda sürekli git gel oluyor.

Eğer elinizden geliyor ise mouse u açıp bir kontrol edin. İçerisine sıvı bir temas olmuş ise oksitlenme olabilir, selülozik tiner ile temizleyebilirsiniz. Yazılımsa bir sorun yoksa ise veya son zamanlarda herhangi bir macro vesaire yapmadıysanız bu durumda bu söylediğim geçerli.

Ayrıca mouselarda tıklamanızı sağlayan şey içerisinde ki anahtarlardır. Elektronik ürün tamiri yapan bir yere götürüp içerisinde ki anahtarı değiştirtebilirsiniz. Kartı arızalı uyumlu bir mouse tan alınıp takılabilir. Veya daha ucuz bir mouse tan(anahtar kalitesine göre tıklama ömrü vardır) alınabilir. Sipariş vermek istersen D2FC-F-7N 10m şeklinde google da aratıp sipariş edebilirsin.

Anahtar:
Screenshot_2.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı